Świetlicowe mikołajki 2013
środa, 11 grudnia 2013 17:11
Tradycją naszej gminy były "mikołajki" organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla uczestników świetlic wiejskich i klubu integracji społecznej. Początkowo były to bale - zabawy z przedstawieniami, konkursami i oczywiście upominkami od mikołaja. Bal był organizowany dla 100 dzieci, a gospodarzem były co roku inne sołectwa - i tak udało się nam się bawić w Jabłowie, Strudze, Gostkowie i Starych Bogaczowicach. W następnych latach po otrzymaniu "symbolicznych paczek przez dzieci" zabieraliśmy je na specjalny świąteczny seans w do kina w Wałbrzychu. Pamiętamy szczególnie pierwszy wyjazd - kiedy po wyjściu z kina złapała nas taka śnieżyca z zawieją, że autokary miały wielki problem z drogą powrotną - a my wiele strachu.
Więcej…
 
poniedziałek, 28 października 2013 14:58

Zostań „SUPERRODZICEM” – zapraszamy na zajęcia 

W dniu 25 września 2013 roku z inicjatywy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej w Wałbrzychu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach rozpoczęły się zajęcia korekcyjno-edukacyjne dla rodziców i opiekunów z terenu naszej Gminy.

Więcej…
 
wtorek, 08 października 2013 16:23

Konferencja podsumowująca DOBRE PERSPEKTYWY i rozdanie certyfikatów

W poniedziałek 7 października 2013r. odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca działania aktywnej integracji w VI edycji naszego projektu systemowego. Uroczystość odbyła się w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach.

Więcej…
 
piątek, 13 września 2013 17:19

Egzamin!!! Czas na sprawdzenie zdobytej wiedzy w DOBRYCH PERSPEKTYWACH

Czas mija szybko – już szósty miesiąc trwają szkolenia, kursy i warsztaty w ramach aktywnej integracji w realizowanym projekcie systemowym Dobre Perspektywy. To VI edycja projektu naszego Ośrodka - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII. Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1.

Więcej…
 
środa, 28 sierpnia 2013 16:47

Praktyczne zajęcia w DPS

Beneficjenci naszego projektu po krótkiej przerwie powrócili do intensywnej nauki – tym bardziej, że nieuchronnie zbliża się koniec zajęć i egzamin. Aktulanie swoją zdobytą już wiedzę teoretyczną wykorzystują w praktyce. Od 21 sierpnia br rozpoczęły się zajęcia praktyczne (40 godzin zajęć – 5 dni w tygodniu) w Domu Pomocy Społecznej w Wałbrzychu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Więcej…
 
czwartek, 18 lipca 2013 12:34

Czas na krótki odpoczynek dla uczestniczek projektu systemowego 

Uczestniczki projektu systemowego Dobre Perspektywy intensywnie pracowały od 5 czerwca – zajęcia były realizowane, co drugi dzień – pozwoliło to zrealizować im ok. ¾ materiału – 110 godzin dydaktycznych. Za nimi zrealizowany kurs „podnoszenie umiejętności życiowych” tj. m.in. zachowanie się w trudnych sytuacjach, wypracowywanie poczucia własnej wartości, zarządzanie czasem oraz gospodarowanie budżetem domowym.

Więcej…
 
piątek, 07 czerwca 2013 15:42

Zdobywanie nowych umiejętności – szkolenia zawodowe w DOBRYCH PERSPEKTYWACH

Od 5 czerwca br rozpoczęliśmy realizację II etapu aktywnej integracji w naszym projekcie systemowym. Teraz przez prawie 4 miesiące uczestniczki będą zdobywać (i szlifować) nowe umiejętności o charakterze zawodowym. W bieżącej edycji zdobędą uprawnienia do wykonywania zawodu opiekuna/ki osoby starszej i/lub niepełnosprawnej wraz z podstawami języka niemieckiego. Przed uczestnikami ponad 170 godzin nauki. Przewidziane są zajęcia teoretyczne realizowane w GCES w Starych Bogaczowicach oraz praktyczne w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry Franciszkanki w Wałbrzychu. Przed uczestnikami także 14 godzin kursu podnoszącego umiejętności życiowe oraz egzaminy.

Więcej…
 
środa, 29 maja 2013 16:07

Pierwszy etap aktywnej integracji w projekcie Dobre Perspektywy zakończony

We wtorek 28 maja br uczestnicy DOBRYCH PERSPEKTYW projektu systemowego - realizowanego w ramach PO KL Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej – warsztatami psychologicznymi z asertywności zakończyli pierwszą część aktywnej integracji.

Więcej…
 
piątek, 17 maja 2013 10:53

Wsparcie specjalistyczne dla uczestników projektu

Uczestnicy projektu systemowego korzystają ze wsparcia specjalistycznego. Po warsztatach z doradztwa zawodowego – gdzie grupa poznawała się, integrowała, określała swoje potrzeby i oczekiwania – rozpoczął się cykl spotkań indywidualnych z doradcą. Spotkania i warsztaty mają doprowadzić każdego uczestnika do stworzenia swojego Indywidualnego Planu Rozwoju.

Więcej…
 
poniedziałek, 13 maja 2013 15:14

Komunikat dla oferentów na realizację usług szkoleniowych w projekcie systemowym.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach informuje, że w wyniku rozpatrzenia złożonych ofert programowo – cenowych – na Zapytanie o cenę z dnia 15.04.2013r. - na realizację usług szkoleniowych – opiekun osoby starszej i/lub niepełnosprawnej z językiem niemieckim oraz kurs podnoszenie umiejętności życiowych w realizowanym projekcie systemowym współfinansowanym z EFS w ramach PO KL DOBRE PERSPEKTYWY została wybrana firma:

  • Firma Szkoleniowo – Doradcza Anna Szywała S.C ul. Łukasińskiego 2/3; 58-100 Świdnica

Na ww zapytanie wpłynęły 2 oferty. Oferta wybrana posiadała niższą cenę oraz większą ilość oferowanych godzin szkoleniowych.

 
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 17:47

Inauguracja zajęć aktywnej integracji w projekcie DOBRE PERSPETYWY.

W piątek 26 kwietnia 2013r. rozpoczęły się pierwsze – inauguracyjne - zajęcia aktywnej integracji dla wybranej grupy 6 beneficjentów w realizowanej przez nasz ośrodek VI edycji projektu systemowego DOBRE PERSEKTYWY. W bieżącej edycji zajęcia te rozpoczęły się od wsparcia specjalistycznego. Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Starych Bogaczowicach zajęcia warsztatowe odbywać się będą w Gminnym Centrum Edukacyjno Społecznym, które dysponuje odpowiednim i nowoczesnym zapleczem oraz wyposażeniem niezbędnym do realizacji tego typu zajęć. Spotkania indywidualne wzorem lat ubiegłych będą realizowane w salce przy ośrodku.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9