Warsztat z doradcą zawodowym "Wprowadzenie do zmiany (...)" - inauguracja zajęć aktywnej integracji w projekcie DOBRE PERSPETYWY.
środa, 30 kwietnia 2014 16:59
Wczoraj we wtorek 29 kwietnia 2014r. rozpoczęły się pierwsze – inauguracyjne - zajęcia aktywnej integracji dla wybranej grupy 7 beneficjentów w realizowanej przez nasz ośrodek drugiej części VI edycji projektu systemowego DOBRE PERSEKTYWY. W bieżącej edycji zajęcia te - podobnie jak w latach ubiegłych - rozpoczęły się od wsparcia specjalistycznego.

Więcej…
 
Wyłoniono realizatorów usług „wspierających” w projekcie systemowym. Komunikat dla oferentów
czwartek, 24 kwietnia 2014 17:12

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach informuje, że w wyniku rozpatrzenia złożonych ofert programowo – cenowych – na Zapytanie o cenę z dnia 02.04.2014r. - na realizację usług wspierających w realizowanym projekcie systemowym współfinansowanym z EFS w ramach PO KL DOBRE PERSPEKTYWY zostały wybrane następujące osoby, firmy:

  1. Pracownia Psychostymulacji i Rozwoju. „NOVUM” Diagnoza-Terapia-Szkolenia mgr Renata Apolinarska-Kozar Świebodzice – na realizację indywidualnej i grupowej terapii psychologicznej/psychospołecznej (15 godzin zegarowych indywidualnego wsparcia + 14 godzin dydaktycznych wsparcia / terapii grupowej).

  1. Małgorzata Grochowska – doradca zawodowy na realizację wsparcia z zakresu doradztwa zawodowego (14 godzin zegarowych indywidualnych konsultacji + 15 godzin dydaktycznych warsztatów wzmacniających i motywujących).

 

szczegóły w załączniku.

 
Poszukujemy realizatorów zajęć do aktywnej integracji w projekcie systemowym
środa, 02 kwietnia 2014 15:19
W związku z realizacją w roku 2014 drugiej części VI edycji projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY - projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach poszukuje - realizatorów zajęć w części aktywna integracja. Osoby i firmy zainteresowane realizacją wsparcia psychologicznego oraz doradztwa zawodowego prosimy o składanie ofert. Szczegóły w załącznikach.
Więcej…
 
Spotkanie Informacyjno – Rekrutacyjne do drugiej części VI edycji projektu DOBRE PERSPEKTYWY
czwartek, 20 marca 2014 15:55

W dniu dzisiejszym na sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyło się spotkanie informacyjno – rekrutacyjne dla kandydatów do udziału w drugiej części dwuletniej - realizowanej w latach 2013-2014 edycji projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY. Projekt realizowany jest przez na Ośrodek od 2008 roku w ramach PO KL i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
czwartek, 06 marca 2014 15:12

Zapraszamy do udziału w projekcie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach informuje, że w dniu 20 marca 2014 roku (tj. czwartek) o godzinie 10.00 w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy w Starych Bogaczowicach (sala nr 216) odbędzie się spotkanie informacyjno - rekrutacyjne do drugiej części VI edycji projektu systemowego „Dobre perspektywy” realizowanego w 2014 r. przez nasz Ośrodek.

Więcej…
 
Rozpoczynamy II część VI – dwuletniej – edycji DOBRYCH PERSPEKTYW.
wtorek, 25 lutego 2014 16:29

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach informuje, że w latach 2013 – 2014 realizuje VI edycję projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej dla bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo i/lub zagrożonych wykluczeniem społecznym mieszkańców naszej gminy.

Więcej…
 
Paczki świąteczne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społcznej
czwartek, 19 grudnia 2013 17:01
Podobnie jak w latach ubiegłych - Nasz OPS przygotował (zakupy, przywóz i pakowanie pracownicy socjalni OPS) paczki żywnościowe tzw. świąteczne dla swoich klientów. W roku bieżącym przygotowano 49 paczek. Artykułuły spożywcze są tak dobierane, aby każda rodzina mogła przygotować sobie posiłek świąteczny i skorzystać z żywności w okresie około świątecznym. Nie zabrakło więc wędlin, uszek, barszczu i wsadu na sałatki.
Więcej…
 
Świetlicowe mikołajki 2013
środa, 11 grudnia 2013 17:11
Tradycją naszej gminy były "mikołajki" organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla uczestników świetlic wiejskich i klubu integracji społecznej. Początkowo były to bale - zabawy z przedstawieniami, konkursami i oczywiście upominkami od mikołaja. Bal był organizowany dla 100 dzieci, a gospodarzem były co roku inne sołectwa - i tak udało się nam się bawić w Jabłowie, Strudze, Gostkowie i Starych Bogaczowicach. W następnych latach po otrzymaniu "symbolicznych paczek przez dzieci" zabieraliśmy je na specjalny świąteczny seans w do kina w Wałbrzychu. Pamiętamy szczególnie pierwszy wyjazd - kiedy po wyjściu z kina złapała nas taka śnieżyca z zawieją, że autokary miały wielki problem z drogą powrotną - a my wiele strachu.
Więcej…
 
poniedziałek, 28 października 2013 14:58

Zostań „SUPERRODZICEM” – zapraszamy na zajęcia 

W dniu 25 września 2013 roku z inicjatywy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej w Wałbrzychu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach rozpoczęły się zajęcia korekcyjno-edukacyjne dla rodziców i opiekunów z terenu naszej Gminy.

Więcej…
 
wtorek, 08 października 2013 16:23

Konferencja podsumowująca DOBRE PERSPEKTYWY i rozdanie certyfikatów

W poniedziałek 7 października 2013r. odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca działania aktywnej integracji w VI edycji naszego projektu systemowego. Uroczystość odbyła się w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach.

Więcej…
 
piątek, 13 września 2013 17:19

Egzamin!!! Czas na sprawdzenie zdobytej wiedzy w DOBRYCH PERSPEKTYWACH

Czas mija szybko – już szósty miesiąc trwają szkolenia, kursy i warsztaty w ramach aktywnej integracji w realizowanym projekcie systemowym Dobre Perspektywy. To VI edycja projektu naszego Ośrodka - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII. Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9