środa, 19 grudnia 2012 11:58

Prosimy o pomoc!

 

OKAŻ SERCE I POMÓŻ MARCIE, DARKOWI ORAZ ICH TRÓJCE DZIECI, KTÓRYM POŻAR ZABRAŁ WSZYSTKO

Apelujemy do ludzi życzliwych i dobrej woli o pomoc dla rodziny z Chwaliszowa, aby  mogła rozpocząć swoje życie od nowa. W nocy z 16 na 17 grudnia br ogień strawił dorobek ich życia. Rodzina potrzebuje środków finansowych aby rozpocząć odbudowę domu oraz na zakup mebli, odzieży i przedmiotów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Otwórzmy nasze serca i pomóżmy Im przezwyciężyć życiową próbę.

Możesz pomóc już dziś: wpłacając dowolną kwotę na odbudowę Ich domu na specjalne konto Urzędu Gminy w Banku BGŻ nr konta: 43 2030 0045 1110 0000 0254 2380


 

 
poniedziałek, 15 października 2012 14:25

Certyfikaty i zaświadczenia dla uczestników DOBRYCH PERSPEKTYW 2012 

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji projektu systemowego udało się pomyślnie zakończyć realizację obu etapów projektu. W piątek 12 października br. odbyła się uroczysta Konferencja podsumowująca realizację V edycji DOBRYCH PERSPEKTYW. Projektu systemowego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W konferencji udział wzięli: uczestnicy projektu, – jako osoby najważniejsze, które odbierały swoje certyfikaty i zaświadczenia o uzyskanych uprawnieniach i umiejętnościach – oraz zaproszeni goście.

Więcej…
 
wtorek, 04 września 2012 14:59

Więcej praktycznej nauki jazdy dla beneficjentów.

Uczestnicy naszego projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY wystąpili do Kierownika GOPS z wnioskiem o zwiększenie w miarę możliwości ilości godzin na praktyczną naukę jazdy, tak, aby zniwelować odległość ostatnich jazd od egzaminu państwowego.

Więcej…
 
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 14:59

Pożegnanie wakacji – festyn rodzinny

W dniu 25 sierpnia 2012r.  w nowym amfiteatrze przy Zespole Szkół w Starych Bogaczowicach odbył się Festyn Rodzinny „Pożegnanie wakacji”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminne Centrum Edkukacyjno-Społeczne. Festyn był ostatnią częścią projektu środowiskowego pt. "Wakacje z przygodą" finansowanego przez fundację "Reklama dzieciom" Telewizji Polskiej S.A. i stanowił podsumowanie, i zakończenie dwóch turnusów półkolonii.

 

 

Więcej…
 
piątek, 24 sierpnia 2012 16:12

Praktyczna nauka jazdy dla beneficjentów projektu systemowego.

Po przygotowaniu teoretycznym - 30 godzin zajęć teoretycznych oraz pomyślnie zdany egzamin wewnętrzny z teorii za nimi - 5 uczestniczek i 1 uczestnik projektu DOBRE PERSPEKTYWY realizowanego w ramach działania 7.1.1 POKL współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS zdobywa praktyczne umiejętności nauki jazdy (kat.B).

Więcej…
 
poniedziałek, 20 sierpnia 2012 15:38

Kolejne umiejętności zdobyte przez uczestników DOBRYCH PERSPEKTYW.

Troje uczestników kursu magazynier z obsługą wózków widłowych w dniu 17 sierpnia 2012r. - po zakończeniu cyklu zajęć – przystąpiło do egzaminów. Panowie najpierw zaliczyli część teoretyczną a następnie przystąpili do egzaminu praktycznego, który odbył się na placu manewrowym przy ul. Topolowej w Wałbrzychu.

Więcej…
 
poniedziałek, 13 sierpnia 2012 15:21

Dożywianie uczniów w roku szkolnym 2012/2013

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dla dzieci uczących się na rok szkolny 2012/2013. Dożywianie w dalszym ciągu będzie miało formę jednego ciepłego posiłku przekazanego dziecku w szkole w trakcie zajęć dydaktycznych.

 

Więcej…
 
środa, 08 sierpnia 2012 15:59

Nasze „Wakacje z przygodą” - półkolonie w GCES dobiegają końca.

W zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminne Centrum Edukacyjno-Społeczne uczestniczyło łącznie 40 osób z terenu naszej gminy. Dzięki darowiźnie Telewizji Polskiej S.A. w ramach akcji "Reklama dzieciom" dzieci miały możliwość aktywnie i ciekawie spędzić tę część wakacji.

Więcej…
 
piątek, 27 lipca 2012 16:08

Opieka nad osobą starszą w domu. Szkolenie w GCES.

Na mocy porozumienia zawartego w dniu 12 kwietnia 2012 roku pomiędzy Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej we Wrocławiu a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach w dniu 25 lipca 2012 roku w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach odbyło się szkolenie pt: „Jak opiekować się osobą starszą w domu”.

Więcej…
 
poniedziałek, 23 lipca 2012 16:11

DOBRE PERSPEKTYWY V edycja - Kurs kroju i szycia i nie tylko….

Sześć uczestniczek kursu kroju i szycia z elementami rękodzieła artystycznego – uczestniczek V edycji projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY od 9 lipca intensywnie zdobywają nowe umiejętności – obsługa maszyny singer, proste szycie i wykroje garderoby, tworzenie biżuterii z filcu, szycie ozdób na potrzeby domu (laleczki - tildy) i nie tylko.

 

Więcej…
 
wtorek, 17 lipca 2012 15:28

„ABC przedsiębiorczości” w DOBRYCH PERSPEKTYWACH

Trwają kursy i szkolenia dla naszych beneficjentów w ramach projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY – 6 osób pomyślnie (zdanym egzaminem) zakończyło teoretyczną część kursu prawa jazdy, panie doskonalą umiejętności szycia i technik rękodzieła, natomiast panowie są w trakcie kursu Magazynier z obsługą wózków widłowych i obsługą programów komputerowych w zakresie obsługi magazynu – przed nimi zajęcia praktyczne – nauka obsługi wózków jezdnych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9