poniedziałek, 13 sierpnia 2012 15:21

Dożywianie uczniów w roku szkolnym 2012/2013

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dla dzieci uczących się na rok szkolny 2012/2013. Dożywianie w dalszym ciągu będzie miało formę jednego ciepłego posiłku przekazanego dziecku w szkole w trakcie zajęć dydaktycznych.

 

Więcej…
 
środa, 08 sierpnia 2012 15:59

Nasze „Wakacje z przygodą” - półkolonie w GCES dobiegają końca.

W zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminne Centrum Edukacyjno-Społeczne uczestniczyło łącznie 40 osób z terenu naszej gminy. Dzięki darowiźnie Telewizji Polskiej S.A. w ramach akcji "Reklama dzieciom" dzieci miały możliwość aktywnie i ciekawie spędzić tę część wakacji.

Więcej…
 
piątek, 27 lipca 2012 16:08

Opieka nad osobą starszą w domu. Szkolenie w GCES.

Na mocy porozumienia zawartego w dniu 12 kwietnia 2012 roku pomiędzy Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej we Wrocławiu a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach w dniu 25 lipca 2012 roku w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach odbyło się szkolenie pt: „Jak opiekować się osobą starszą w domu”.

Więcej…
 
poniedziałek, 23 lipca 2012 16:11

DOBRE PERSPEKTYWY V edycja - Kurs kroju i szycia i nie tylko….

Sześć uczestniczek kursu kroju i szycia z elementami rękodzieła artystycznego – uczestniczek V edycji projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY od 9 lipca intensywnie zdobywają nowe umiejętności – obsługa maszyny singer, proste szycie i wykroje garderoby, tworzenie biżuterii z filcu, szycie ozdób na potrzeby domu (laleczki - tildy) i nie tylko.

 

Więcej…
 
wtorek, 17 lipca 2012 15:28

„ABC przedsiębiorczości” w DOBRYCH PERSPEKTYWACH

Trwają kursy i szkolenia dla naszych beneficjentów w ramach projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY – 6 osób pomyślnie (zdanym egzaminem) zakończyło teoretyczną część kursu prawa jazdy, panie doskonalą umiejętności szycia i technik rękodzieła, natomiast panowie są w trakcie kursu Magazynier z obsługą wózków widłowych i obsługą programów komputerowych w zakresie obsługi magazynu – przed nimi zajęcia praktyczne – nauka obsługi wózków jezdnych.

Więcej…
 
poniedziałek, 09 lipca 2012 16:31

Rozpoczęcie „Wakacji z przygodą”

W dniu dzisiejszym grupa dwudziestu dzieci z terenu gminy Stare Bogaczowice rozpoczyna swoje wakacje z przygodą. Podczas dwutygodniowego turnusu, który realizujemy wspólnie z GCES (o projekcie informowaliśmy wcześniej) będą bawić się, zwiedzać, nabywać nowe umiejętności taneczno – plastyczne.

Więcej…
 
poniedziałek, 09 lipca 2012 14:17

Beneficjenci projektu Dobre Perspektywy zdobywają nowe umiejętności

 W rozpoczętej II części projektu DOBRE PERSPEKTYWY realizujemy szkolenia zawodowe. Od początku lipca grupa chętnych do zdobycia prawa jazdy już ciężko pracuje.

Więcej…
 
sobota, 16 czerwca 2012 17:12

Wakacje z przygodą”

Miło nam poinformować, iż złożony przez GOPS w Starych Bogaczowicach  wniosek o przyznanie darowizny w ramach akcji charytatywnej "Reklama dzieciom 2011". - a opracowany wspólnie z GCES - został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy dofinansowanie projektu "Wakacje z przygodą". Za uzyskane fundusze finansowane będą dwa dziesięciodniowe turnusy półkolonii letnich, organizowanych wspólnie z Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym.

Więcej…
 
czwartek, 14 czerwca 2012 15:28

Zakończyliśmy realizację wsparcia specjalistycznego w projekcie DOBRE PERSPEKTYWY 2012

Fundacja „Wałbrzych 2000” zakończyła właśnie realizację wsparcia specjalistycznego w realizowanym przez OPS projekcie systemowym DOBRE PERSPEKTYWY. W okresie od 28 maja br do 13 czerwca br przeprowadzono 21 godzinne „Warsztaty wzmacniające i motywujące z doradcą zawodowym”, po 18 godzin indywidualnych konsultacji dla beneficjentów projektu z doradcą zawodowym oraz psychologiem.

Więcej…
 
czwartek, 14 czerwca 2012 07:51

ZAPRASZAM

do złożenia ofert programowo – cenowych na realizację szkoleń i kursów o charakterze zawodowym w ramach aktywnej integracji (instrument aktywizacji edukacyjnej)

TREŚĆ ZAPROSZENIA 


 

 
środa, 13 czerwca 2012 15:55

Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi – nasz projekt w TVP! 

Jesteśmy w trakcie realizacji wsparcia specjalistycznego w ramach aktywnej integracji dla uczestników „Dobrych Perspektyw”. Zrealizowano już wsparcie indywidualne i grupowe z doradztwa zawodowego, aktualnie jesteśmy zaangażowani w cykl szkoleń i warsztatów z zakresu „podnoszenia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno – zawodowych”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10