Drukuj
środa, 20 lipca 2011 15:59

DOBRE PERSPEKTYWY – pierwszy egzamin

W dniu wczorajszym w siedzibie firmy szkoleniowej Anna Szywała w Świdnicy dla szóstki beneficjentów tegorocznej edycji Dobrych Perspektyw odbył się egzamin teoretyczny z ukończonego właśnie szkolenia zawodowego „Opiekun/ka do dziecka”. Szkolenie było realizowane w ramach aktywnej integracji, jako podnoszenie kluczowych kompetencji i umiejętności zawodowych w realizowanym przez nasz ośrodek projekcie systemowym „Dobre perspektywy” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Poddziałanie 7.1.1.

 

 

Więcej…
 
Drukuj
piątek, 15 lipca 2011 12:17

Druga odsłona wernisażu KIS

Niedawno pisaliśmy o wernisażu prac malarskich uczestników KIS i o rozstrzygnięciu konkursów malarskich na najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości i logo KIS. Dziś miło nam zakomunikować, że obrazy te można oglądać w „galerii” Urzędu Gminy Stare Bogaczowice. Galerię stanowią korytarze Urzędu Gminy dostosowane do prezentowania dorobku mieszkańców gminy.

 

Więcej…
 
Drukuj
czwartek, 30 czerwca 2011 14:39

Beneficjenci projektu DOBRE PERSPEKTYWY na półmetku

Trwają zajęcia dla 6 beneficjentów IV edycji projektu systemowego „Dobre perspektywy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Poddziałanie 7.1.1. Głównym celem tegorocznej edycji: Poprawa funkcjonowania rodzin poprzez edukację i wsparcie psychologiczno - pedagogiczne osób niewydolnych wychowawczo, eliminowanie przeszkód napotykanych przez te osoby w procesie dostępu do praw i usług społecznych oraz zwiększenie ich zdolności lub możliwości zatrudnienia, co w konsekwencji wspiera prawidłowe funkcjonowanie rodziny i może skutkować zmniejszeniem ilości dzieci z terenu Gminy Stare Bogaczowice umieszczanych w placówkach opiekuńczo wychowawczych.

 

 

Więcej…
 
Drukuj
poniedziałek, 27 czerwca 2011 15:12

Grupa wsparcia dla rodzin

Od czerwca br działa przy GOPS grupa wsparcia dla rodzin. Grupa powstała z inicjatywy pracowników socjalnych, jako odpowiedź na potrzeby środowiska. Prekursorami tej formy wsparcia w naszym ośrodku są beneficjenci IV edycji projektu systemowego „Dobre perspektywy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Więcej…
 
Drukuj
poniedziałek, 13 czerwca 2011 22:12

Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych i wernisaż w KIS

3 czerwca w Klubie Integracji Społecznej w Strudze odbyło się uroczyste nagrodzenie laureatów konkursów plastycznych "Logo Klubu Intehgracji Społecznej" oraz "Najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości".

Więcej…
 
Drukuj
piątek, 10 czerwca 2011 09:12

Trwa sezon na pikniki rodzinne! 

Gmina Stare Bogaczowice zgłosiła swój udział w kampanii „Postaw na Rodzinę!” po to by promować pozytywny wizerunek rodziny. Kampania jest w trakcie realizacji - od czerwca 2011r realizowane są na terenie gminy pikniki i festyny pod szyldem „Postaw na rodzinę”, które przyczyniają się do wzmocnienia więzi w rodzinie lub jej odbudowy. Ważne jest to, że każda rodzina może stać się odbiorcą przekazu kampanii.

 

 

Więcej…
 
Drukuj
środa, 01 czerwca 2011 10:02

Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym

W dniu dzisiejszym beneficjenci IV edycji projektu systemowego „Dobre perspektywy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Poddziałanie 7.1.1. mają możliwość indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym.

 

Więcej…
 
piątek, 27 maja 2011 15:31

Rozpoczęcie zajęć dla beneficjentów IV edycji DOBRE PERSPEKTYWY

W środę 25 maja 2011 roku o godzinie 9.30 w siedzibie Firmy Szkoleniowo-Doradczej Anna Szywała - która ponownie została wybrana do realizacji aktywnej integracji naszego projektu systemowego - odbyło się oficjalne rozpoczęcie zajęć dla beneficjentów tegorocznej edycji Dobrych Perspektyw. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Poddziałanie 7.1.1.

Więcej…
 
Drukuj
czwartek, 05 maja 2011 16:27

Wernisaż prac plastycznych w KIS

Zapraszamy na wernisaż prac plastycznych do Klubu Integracji Społecznej w Strudze. W dniu 3 czerwca 2011 roku zaprezentujemy prace  dzieci i młodzieży w temacie "Najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości" oraz "Logo KIS". Poczętek godz. 16:30 Wstęp wolny ;) Zapraszamy.

 

Klub Integracji Społecznej

ul. Szkolna 2 | Struga

 
Drukuj
sobota, 30 kwietnia 2011 15:23

Spotkanie rekrutacyjne do projektu DOBRE PERSPEKTYWY

W dniu 29 kwietnia 2011r. o godz. 10.oo w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy Stare Bogaczowice odbyło się spotkanie rekrutacyjne do IV edycji projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY realizowanego przez nasz OPS w ramach POKL Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji.

Więcej…
 
Drukuj
środa, 20 kwietnia 2011 14:09

DOBRE PERSPEKTYWY 2011

Po raz czwarty dla klientów OPS w Starych Bogaczowicach

W 2011r Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach po raz czwarty realizuje projekt systemowy dla osób korzystających z pomocy społecznej będących w wieku aktywności zawodowej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 9