Piknik Rodzinny – z a p r a s z a m y rodziny na wspaniałe zakończenie wakacji.
środa, 17 sierpnia 2016 11:44

Mamy przyjemność zaprosić wszystkie rodziny z terenu Gminy Stare Bogaczowice na Piknik Rodzinny, który będzie radosnym zwieńczeniem tegorocznych wakacji. Wydarzenie będzie miało miejsce 27 sierpnia 2016r. (sobota) od godziny 15.00 przy Amfiteatrze Zespołu Szkół Stare Bogaczowice (w razie deszczowej aury impreza zostanie przeniesiona do budynku szkoły). Będzie to okazją do znakomitej rodzinnej zabawy – najważniejsze jest zabranie dobrego humoru!

Organizatorami wydarzenia są Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach, Rada Sołecka Stare Bogaczowice i Gminne Centrum Edukacyjno-Społeczne w Starych Bogaczowicach. Szczegóły na naszych plakatach.

 

 

 

 

Więcej…
 
Zapytanie cenowe - Posiłki dla uczniów w Zespole Szkół w Starych Bogaczowicach w nowym roku szkolnym.
czwartek, 21 lipca 2016 11:25

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach w związku z realizacją programu „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania” – przedkłada zapytanie cenowe dla zamówienia usług o wartości nieprzekraczającej równowartości 30 000 euro w zakresie przygotowywania i dostarczania posiłków dla uczniów zespołu szkół w roku szkolnym 2016/2017. Szczegóły zapytania oraz wzór oferty (propozycji cenowej) w załącznikach.

 

Więcej…
 
UWAGA RODZICE – zmiana przepisów dotyczących stypendium szkolnego !
czwartek, 30 czerwca 2016 10:24

Od nowego roku szkolnego 2016/2017 ulegają zmianie przepisy regulujące przyznawanie stypendium szkolnego, w związku z Uchwałą nr XI/93/16 Rady Gminy Stare Bogaczowice z dn. 23 marca 2016r.

Więcej…
 
Kolejne wręczenie dyplomów na „Bogaczowickim” UTW
piątek, 03 czerwca 2016 18:48

 

W dniu 2 czerwca 2016r. w Gminnym Centrum Edukacyjno – Społecznym w Starych Bogaczowicach słuchacze Uniwersytetu III Wieku zakończyli rok akademicki 2015/2016.
Więcej…
 
Przypomnienie
środa, 30 marca 2016 16:08

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.

 

Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto.

 

9 marca, podpisano porozumienie pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a PKO Bankiem Polskim w sprawie uruchomienia nowego kanału składania wniosków o świadczenie wychowawcze: bankowości elektronicznej. To pierwszy bank, który dołącza do programu „Rodzina 500 plus”.

 

W ślad za tym podobne porozumienie zostało podpisane z 18 bankami w tym : Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska S

 

Więcej…
 
Informacje o programie „Rodzina 500 plus”.
niedziela, 06 marca 2016 17:05
Czym jest Program „Rodzina 500 plus”?

Program „Rodzina 500 plus” to nieopodatkowane świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny mniej zamożne otrzymają wsparcie także na pierwsze dziecko.

 


Więcej…
 
Start programu „Rodzina 500 plus”
niedziela, 06 marca 2016 16:52

Program „Rodzina 500 plus” rusza od 1 kwietnia 2016r. rodzice będą mogli składać wnioski o świadczenie wychowawcze. W każdym urzędzie wojewódzkim działa infolinia dotycząca programu.

We wszystkich województwach uruchomiono specjalne numery kontaktowe, za pośrednictwem których można uzyskać informacje dotyczące programu „Rodzina 500plus”. Infolinie - w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz w urzędach wojewódzkich czynne są w godzinach pracy urzędów. Mogą z nich skorzystać rodzice i opiekunowie zainteresowani świadczeniem, ale także pracownicy samorządów. Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora.

 

Więcej…
 
"Czwarta odsłona" Roku Akademickiego w Starych Bogaczowicach.
wtorek, 13 października 2015 13:20

Trudno uwierzyć, ale to już czwarty raz rozpoczęliśmy zajęcia na Uniwersytecie III Wieku działającym przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach. Kolejny rok przed aktywnymi i młodymi duchem Seniorami, dla których tworzymy ofertę różnorodnych wykładów i warsztatów.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 odbyła się 8 października 2015r. o godzinie 15.00 w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach. W uroczystości udział wziął Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech, Przewodnicząca Rady Gminy Alicja Stępnik wraz z radnymi gminy. Wszystkich słuchaczy przywitała Kierownik GOPS Jolanta Kocoń, która wraz z Wójtem odebrała ślubowanie oraz wręczyła indeksy nowym słuchaczom UTW. Wykład inaugurujący wygłosił pan Stanisław Michalik - autor książek o Walimiu, Jedlinie Zdroju i Głuszycy, pasjonat historii naszego regionu oraz autor bloga "tu jest mój dom".

 

Więcej…
 
Niezwykłe wydarzenie - inwazja czarownic na Pałac w Strudze.
wtorek, 06 października 2015 14:15

W piątek 2 października br mury starego Pałacu w Strudze nawiedziły czarownice. Było ich bardzo dużo: stare, młode, małe, malutkie oraz całkiem duże. Miały miotły, szpiczaste kapelusze, piękne makijaże... . Do czarownic dołączyli: Jaś i Małgosia, Roszpunka, Śpiąca Królewna, Kaj i Greta, Królewna Śnieżka, Sabrina, koty oraz inne stworki. Dlaczego oni wszyscy zjechali się do Pałacu ?????

 


Okazało się, że wszyscy zjechali się by obejrzeć wystawę "Czarownice na tle zamków". Imprezę zorganizowaną przez Klub Integracji Społecznej w Strudze oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach jako podsumowanie projektu "Odlotowe Czarownice".

 

Więcej…
 
Zmiany od 1 listopada 2015
wtorek, 06 października 2015 11:47

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015 roku w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę do ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna, od 1 listopada w nowym okresie zasiłkowym 2015/2016 (trwającym od 1 listopada 2015 roku do 31 października 2016 r.) wzrosną o 100 zł w stosunku do obecnie obowiązujących progów dochodowych, kryteria dochodowe uprawniające do pobierania świadczeń rodzinnych.

 

Więcej…
 
KOLOROWE WSTĄŻKI - Wielkie sadzenie !!!!
środa, 30 września 2015 13:51

Susza – długi okres bez jakichkolwiek opadów – była i jest,  największym problemem przy realizacji naszego projektu. Jednak podjęliśmy wyzwanie i w poniedziałek 28 września br. rozpoczęło się „wielkie sadzenie”. Oczywiście, poprzedzone było: wyborem miejsc do nasadzeń, wyborem rodzaju roślin itp. W tym celu grupa inicjatywna spotykała się kilkukrotnie na wizytach w terenie i burzliwych dyskusjach. Dzięki ludziom dobrej woli, paru firmom oraz wspaniałym zaangażowanym mieszkańcom od kilku dni realizujemy końcowe działania – s a d z i m y  r o ś l i n y !!. Mieszkańcy chętnie się angażują – co bardzo nas cieszy.
Zapraszamy na podsumowanie projektu: sala GCES wtorek 13 października br. godz. 18.00
Przypominamy, że projekt realizowany dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków programu "Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce oraz gminy Stare Bogaczowice.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9