Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?
poniedziałek, 20 lipca 2015 10:41

 

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji.


Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

 
Działania środowiskowe - "Kolorowe wstążki" wizyta studyjna w WOJSŁAWICACH.
poniedziałek, 13 lipca 2015 13:42

 

Kolejny już etap realizacji wspieranego przez nasz OPS projektu "Kolorowe wstążki", który ma pobudzić mieszkańców do pracy na rzecz dobra wspólnego. Przypominamy, że naszym celem jest zmiana, upiększenie przestrzeni publicznej, by nasza miejscowość stała się piękna.
Za nami kolejna – przyjemna część projektu. W czwartek 9 lipca br. czterdzieści osiem osób z naszej miejscowości wzięło udział w wyjeździe studyjnym do arboretum w Wojsławicach. W tym cudownym ogrodzie podziwialiśmy mnogość pięknych roślin
i wspaniałych kompozycji kwiatowych. Wszystko po to, aby zobaczyć jak piękne rośliny mogą wpływać na przestrzeń publiczną, które z nich można wykorzystać przy nasadzeniach w naszej miejscowości. Zadanie trudne, bo wspaniałych widoków było mnóstwo. Główną atrakcją wyjazdu było „morze” kwitnących liliowców. Wszyscy wrócili zadowoleni – część ze wspaniałymi roślinami – gdyż zakupom trudno się oprzeć w takim miejscu.
Przypominamy, iż założeniem realizowanego projektu jest wspólne działanie mieszkańców, którzy dokonają nasadzeń zakupionych kolorowych krzewów i kwiatów wieloletnich, które bezpośrednio wpłyną na podniesienie estetyki wsi. Wyjazd natomiast miał być inspiracją do działań własnych mieszkańców.
Projekt realizowany dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków programu "Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce oraz gminy Stare Bogaczowice.

 

Więcej…
 
KOLOROWE WSTĄŻKI w szkole - Wyzwalanie społecznej energii z "Działaj lokalnie".
czwartek, 18 czerwca 2015 13:31

W ramach realizacji projektu "Kolorowe wstążki" (wspieranego przez nasz OPS) w środę 17 czerwca br. 53 uczniów V i VI klasy Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach wysłuchało pogadanki o roli roślin w życiu człowieka i w przestrzeni publicznej. Uczniowie zapoznali się z celami projektu, obejrzeli prezentację dotyczącą wyglądu - nasadzeń w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. Jako wzór dbałości i estetykę przedstawiono miejscowość Nowe Bogaczowice, która wyróżnia się na tle innych miejscowości naszej gminy estetyką zagospodarowania przestrzeni. Uczniowie wypracowali zasady dbania o rośliny. Chętni wzięli udział w konkursie plastycznym na znak graficzny "Opiekun zieleni" - powstało 19 projektów. Pogadankę przygotowała i przeprowadziła Pani Bogumiła Korzeniowska - nauczyciel w miejscowej szkole.

Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce.

 

Więcej…
 
Działania środowiskowe - "Kolorowe wstążki" w Starych Bogaczowicach.
środa, 17 czerwca 2015 12:40

Od końca maja do października 2015r. będziemy jako GOPS wspierać inicjatywę "Miłośników piękna" grupy nieformalnej skupionej przy naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach w projekcie "Kolorowe wstążki". Projekt nastawiony jest na współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Chcemy zmienić, upiększyć przestrzeń publiczną, aby nasza miejscowość stała się piękna. Dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków programu "Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce, i gminy Stare Bogaczowice.

 

Więcej…
 
Uwaga przez pół roku "Odlotowe czarownice" będą przebywać na terenie gminy.
wtorek, 16 czerwca 2015 16:15

Informujemy, że nasz Ośrodek w ramach działań środowiskowych wsparł projekt grupy nieformalnej, na który udało się uzyskać dofinansowanie ze środków programu "Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce.

 

Więcej…
 
Festyn rodzinny w Strudze
sobota, 06 czerwca 2015 13:18

1 czerwca 2015 r. nauczyciele, Rada Rodziców , Rada Sołecka w Strudze pod patronatem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Starych Bogaczowicach zorganizowali na boisku przy szkole*Rodzinny Festyn* pod nazwą "*Dzień dziecka"*. Był on doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji dzieci, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Strugi i Lubomina. Celem tej imprezy było także pokazanie możliwości miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych, zacieśniania więzi rodzinnych oraz wspólnej zabawy bez używek. Uff, ileż było atrakcji!!! Żeby wziąć udział w licznych zabawach i móc spróbować wszystkich smakołyków, z pewnością trzy godziny trwania imprezy to zbyt mało.

Więcej…
 
Komunikat w sprawie przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2013 r.
piątek, 15 maja 2015 13:20

W dniu 23 września 2014 roku ukazało się obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2013 r.

Zgodnie z treścią ww. obwieszczenia, dochód ten w 2013 r. wynosił 2869 zł, tj. 239,08 zł miesięcznie.


 
Więcej…
 
Pomoc w formie dożywiania na rok szkolny 2014/2015
piątek, 08 sierpnia 2014 12:05

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach jako realizator Programu wieloletniego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania"  informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dla dzieci uczących się na rok szkolny 2014/2015.  Osoby zainteresowane tą formą pomocy prosimy o składanie wniosków wraz z kompletem dokumentów potwierdzających dochód wszystkich członków rodziny za sierpień 2014 roku.

Więcej…
 
Trwają intensywne szkolenia o charakterze zawodowym dla uczestników DOBRYCH PERSPEKTYW
czwartek, 07 sierpnia 2014 15:01

Od 8 lipca br trwa realizacja szkoleń zawodowych dla uczestników i uczestniczek projektu systemowego realizowanego w GOPS. Panowie zakończyli kurs "Kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym", panie mają za sobą kursy "Obsługa kas fiskalnych i terminali płatniczych" oraz "Profesjonalna obsługa klienta", a wspólnie ukończyli kurs z zakresu "Podnoszenia umiejętności życiowych".

Więcej…
 
Zaproszenie do składania ofert cenowych na realizację dożywiania w Zespole Szkół w Starych Bogaczowicach.
środa, 06 sierpnia 2014 15:47

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach realizator Programu wieloletniego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" (Uchwała Nr 221 Rady Ministrów z 10 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego ...) zaprasza oferentów do składania ofert cenowych na przygotowywanie i dostarczanie ciepłego posiłku dla uczniów Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach na rok szkolny 2014 -2015.

Więcej…
 
POGORZELCY NADAL CZEKAJĄ NA NASZE WSPARCIE
środa, 06 sierpnia 2014 15:12
Społeczny Komitet „Pomoc dla Pogorzelców” ponownie zwraca się do Państwa z prośbą o okazanie serca i wsparcie finansowe zbiórki na rzecz Pogorzelców.

Do 14 sierpnia można dokonywać wpłat na specjalne konto bankowe lub złożyć datek do puszek znajdujących się w każdym sklepie na terenie naszej Gminy.

Nie pozostawajmy obojętni na nieszczęście innych!

 

Specjalne konto bankowe, na które można dokonywać wpłat:

77 2030 0045 1110 0000 0384 9910

 

Za wszelkie wsparcie, w imieniu osób potrzebujących, serdecznie dziękujemy.

 

 


 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 9