Nabór na pracownika socjalnego
piątek, 31 maja 2019 00:00

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACOWNIKA SOCJALNEGO


Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach ogłasza nabór na stanowisko pracy

 

pracownika socjalnego – koordynatora pracy środowiskowej


 

Więcej…
 
Spotkanie z przedstawicielami PCPR
piątek, 08 marca 2019 00:00

Interesuje Cię wyjazd na turnus rehabilitacyjny lub dopłata do sprzętu rehabilitacyjnego?

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu

 

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu zapraszają wszystkie osoby niepełnosprawne oraz opiekunów tych osób na spotkanie informacyjne, w czasie którego zostaną przedstawione zadania i programy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na spotkaniu przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu przekaża Państwu informację o możliwościach uzyskania dofinansowania do:

  • likwidacji barier architektonicznych,
  • likwidacji barier technicznych,
  • likwidacji barier w komunikowaniu się,
  • turnusów rehabilitacyjnych,
  • przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych oraz sprzętu rehabilitacyjnego,
  • sportu, kultury, turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych,
  • pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w ramach którego osoby niepełnosprawne ze znaczmy lub umiarkowanym stopniem mogą ubiegać się o pomoc w ramach dwóch modułów.

 

Spotkanie odbędzie się 19 marca 2019 roku (t.j. wtorek) o godzinie 12.00 w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach.

Macie Państwo okazję na terenie swojej Gminy uzyskać wszystkie informacje na temat możliwości pozyskania środków dla osób niepełnosprawnych oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane!

 
Ogólnopolska Karta Seniora
poniedziałek, 18 lutego 2019 00:00

 

Ważna informacja dla Seniorów naszej gminy

 

Zachęcamy wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat do uzyskania Ogólnopolskiej Karty Seniora, która umożliwia jej posiadaczom korzystanie ze zniżek w partnerskich instytucjach kultury i w określonych punktach w całej Polsce.

Karta Seniora wydawana jest na wniosek osoby zainteresowanej i jest bezpłatna.

Osoby zainteresowane uzyskaniem Karty muszą wypełnić formularz wniosku oraz dołączyć kopertę zwrotną zaadresowaną na osobę ubiegającą się o wydanie karty i znaczek pocztowy. Wnioski dostępne są do pobrania na stronie www.glosseniora.pl, w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicah oraz u koordynatora Uniwersytetu III Wieku w Starych Bogaczowicach.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i listą partnerskich podmiotów, które oferują zniżki Seniorom (wszystkie informacje znajdziecie Państwo pod adresem https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2) oraz u pracowników GOPS Stare Bogaczowice.

Informujemy także, że istnieje możliwość zbiorczego przesłania wniosków, które zostaną złożone w Ośrodku Pomocy do końca lutego br oraz do końca marca 2019r. Pracownicy GOPS służą pomocą w wypełnianiu wniosków – zapraszamy.

 
Karta Dużej Rodziny - zmiany od stycznia 2019
poniedziałek, 14 stycznia 2019 00:00

 

 

Karta Dużej Rodziny - od stycznia 2019r.

 

Informujemy, że od stycznia 2019 roku weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi o Kartę Dużej Rodziny może ubiegać się każdy rodzic, który kiedykolwiek miał na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Wydanie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne. Wniosek można złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach przy ul. Głównej 132 (Budynek Urzędu Gminy piętro I, pok. 235) lub drogą internetową poprzez platformę Emp@tia - jeśli posiada się profil zaufany.

Karta Dużej Rodziny oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu m. in. oferty kulturalnej, rekreacyjnej i transportowej na terenie całego kraju. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy socjalni w godzinach pracy jednostki tj. poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do 15.30, wtorek od godz. 7.30 do 17.00, w piątek od godz. 7.30 do 14.00 lub telefonicznie (74) 8452 730.

 

Informacje o przysługujących uprawnieniach można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov.pl - Karta Dużej Rodziny

 
UTW nabór na rok 2018/19
poniedziałek, 24 września 2018 00:00

 

Zapraszamy na Uniwersytet...


Informujemy, że trwa nabór słuchaczy na nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach.

Nasz Uniwersytet funkcjonuje już od pięciu lat, główne formy działalności to: wykłady, prelekcje, pogadanki, nauka języków obcych, gimnastyka rehabilitacyjna, zajęcia rozwijające (np. biblioterapia, sztuka, sztuka pamięci), zajęcia turystyczno - sportowe.
W bieżącym roku będziemy wprowadzać nową ofertę. Serdecznie zapraszamy, jeśli jesteś osobą po aktywności zawodowej, dysponujesz wolnym jednym dniem w tygodniu, masz otwartą na nowości duszę, chcesz się rozwijać, poznać nowe miejsca i nowych ludzi – przyjdź ... zapisz się na zajęcia w nowym roku akademickim na UTW w Starych Bogaczowicach.

Czekamy właśnie na Ciebie!

 

Inauguracja nowego roku akademickiego odbędzie się w czwartek 4 października 2018r.  o godzinie 16.00 w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym.

Możesz zapisać się bezpośrednio w Ośrodku pomocy społecznej lub w „Centrum” (w bibliotece).

 

Kontakt: e-mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Tel. 74 8452 730 GOPS;
Tel. 536 228 789 koordynator utw

 

Więcej…