UWAGA RODZICE – zmiana przepisów dotyczących stypendium szkolnego !
czwartek, 30 czerwca 2016 10:24

Od nowego roku szkolnego 2016/2017 ulegają zmianie przepisy regulujące przyznawanie stypendium szkolnego, w związku z Uchwałą nr XI/93/16 Rady Gminy Stare Bogaczowice z dn. 23 marca 2016r.

Więcej…
 
Kolejne wręczenie dyplomów na „Bogaczowickim” UTW
piątek, 03 czerwca 2016 18:48

 

W dniu 2 czerwca 2016r. w Gminnym Centrum Edukacyjno – Społecznym w Starych Bogaczowicach słuchacze Uniwersytetu III Wieku zakończyli rok akademicki 2015/2016.
Więcej…
 
"Czwarta odsłona" Roku Akademickiego w Starych Bogaczowicach.
wtorek, 13 października 2015 13:20

Trudno uwierzyć, ale to już czwarty raz rozpoczęliśmy zajęcia na Uniwersytecie III Wieku działającym przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach. Kolejny rok przed aktywnymi i młodymi duchem Seniorami, dla których tworzymy ofertę różnorodnych wykładów i warsztatów.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 odbyła się 8 października 2015r. o godzinie 15.00 w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach. W uroczystości udział wziął Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech, Przewodnicząca Rady Gminy Alicja Stępnik wraz z radnymi gminy. Wszystkich słuchaczy przywitała Kierownik GOPS Jolanta Kocoń, która wraz z Wójtem odebrała ślubowanie oraz wręczyła indeksy nowym słuchaczom UTW. Wykład inaugurujący wygłosił pan Stanisław Michalik - autor książek o Walimiu, Jedlinie Zdroju i Głuszycy, pasjonat historii naszego regionu oraz autor bloga "tu jest mój dom".

 

Więcej…
 
Niezwykłe wydarzenie - inwazja czarownic na Pałac w Strudze.
wtorek, 06 października 2015 14:15

W piątek 2 października br mury starego Pałacu w Strudze nawiedziły czarownice. Było ich bardzo dużo: stare, młode, małe, malutkie oraz całkiem duże. Miały miotły, szpiczaste kapelusze, piękne makijaże... . Do czarownic dołączyli: Jaś i Małgosia, Roszpunka, Śpiąca Królewna, Kaj i Greta, Królewna Śnieżka, Sabrina, koty oraz inne stworki. Dlaczego oni wszyscy zjechali się do Pałacu ?????

 


Okazało się, że wszyscy zjechali się by obejrzeć wystawę "Czarownice na tle zamków". Imprezę zorganizowaną przez Klub Integracji Społecznej w Strudze oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach jako podsumowanie projektu "Odlotowe Czarownice".

 

Więcej…
 
KOLOROWE WSTĄŻKI - Wielkie sadzenie !!!!
środa, 30 września 2015 13:51

Susza – długi okres bez jakichkolwiek opadów – była i jest,  największym problemem przy realizacji naszego projektu. Jednak podjęliśmy wyzwanie i w poniedziałek 28 września br. rozpoczęło się „wielkie sadzenie”. Oczywiście, poprzedzone było: wyborem miejsc do nasadzeń, wyborem rodzaju roślin itp. W tym celu grupa inicjatywna spotykała się kilkukrotnie na wizytach w terenie i burzliwych dyskusjach. Dzięki ludziom dobrej woli, paru firmom oraz wspaniałym zaangażowanym mieszkańcom od kilku dni realizujemy końcowe działania – s a d z i m y  r o ś l i n y !!. Mieszkańcy chętnie się angażują – co bardzo nas cieszy.
Zapraszamy na podsumowanie projektu: sala GCES wtorek 13 października br. godz. 18.00
Przypominamy, że projekt realizowany dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków programu "Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce oraz gminy Stare Bogaczowice.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 15