KOLEJNY ROK AKADEMICKI W STARYCH BOGACZOWICACH
wtorek, 29 września 2015 13:25

Uniwersytet III Wieku działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach po raz kolejny otwiera swoje drzwi przed aktywnymi i młodymi duchem Seniorami, którzy wzorem lat minionych będą uczestniczyli w różnorodnych wykładach i warsztatach.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 odbędzie się 8 października 2015r. o godzinie 15.00 w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach. Uroczystość uświetni wykład, który poprowadzi pan Stanisław Michalik - autor książek o Walimiu, Jedlinie Zdroju i Głuszycy oraz pasjonat historii naszego regionu.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Seniorów, którzy chcieli by dołączyć do grona naszych słuchaczy – z nami macie Państwo możliwość spędzić ciekawie czas i zdobyć nową wiedzę! Szczegółowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod numerem telefonu 74 8452-730 lub osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 
ODLOTOWE CZAROWNICE W PAŁACU W STRUDZE.
wtorek, 29 września 2015 13:10

Klub Integracji Społecznej w Strudze oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach serdecznie zapraszają na podsumowanie projektu "Odlotowe Czarownice". W ramach imprezy odbędzie się wystawa poplenerowa, prezentacja prac z warsztatów malarskich, niespodzianki "bajkowe" przygotowane przez dzieci ze świetlic z terenu gminy, oraz spotkanie "gminnych" - i nie tylko - czarownic.

 

W ramach projektu - który dofinansowany jest ze środków programu "Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce - we wszystkich świetlicach na terenie naszej gminy przeprowadzono warsztaty malarskie dla grupy 40 dzieci; odbyły się także dwa plenery malarskie: na Zamku Świny i w Pałacu Struga. Tematem wszystkich prac malarskich były czarownice oraz zamki. Obejrzymy wspólnie wystawę prac malarskich oraz fotografii z przebiegu projektu. W dniu 2 października 2015r. czarownice zlecą się do Pałacu w Strudze by osobiście uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu. Pobyt Czarownic pewnie przyniesie wiele innych atrakcji ..... ZAPRASZAMY wszystkich do udziału w spotkaniu!

Przypominamy: 2 października 2015r. godz. 17.00, Pałac Struga - nie może Cię zabraknąć.

 

 

Więcej…
 
MIESZKAŃCY GMINY STARE BOGACZOWICE MÓWIĄ „STOP” NIETRZEŹWYM KIEROWCOM
czwartek, 10 września 2015 15:03

W dniu 2 września 2015 roku w godzinach przedpołudniowych na terenie Gminy Stare Bogaczowice została przeprowadzona akcja profilaktyczna pt. „ Mówimy STOP nietrzeźwym kierowcom”. Inicjatorem tego wydarzenia byli członkowie Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starych Bogaczowicach, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego – mł. asp. Markiem Bujakiem i st. post. Pawłem Wojśnis oraz grupą uczniów z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach edukowali kierowców w temacie konsekwencji kierowania pojazdem przez osoby nietrzeźwe i w stanie po użyciu środków psychoaktywnych. Funkcjonariusze policji dokonali kontroli kilkunastu pojazdów, każdy kierujący był sprawdzany pod względem trzeźwości i otrzymał od uczniów broszurę informacyjną o tematyce profilaktycznej. Wszyscy kierujący pozytywnie przeszli kontrolę trzeźwości, w dwóch przypadkach kierujący uniknęli mandatu karnego za drobne uchybienia w zamian za... wypicie bez skrzywienia się soku z cytryny. Organizatorzy serdecznie dziękują funkcjonariuszom policji Wydziału Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz dyrekcji i uczniom z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach za pomoc w zrealizowaniu tych działań.

Więcej…
 
Już od września 2015r. pomoc żywnościowa dla mieszkańców gminy Stare Bogaczowice
środa, 09 września 2015 17:34

Informujemy mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice, że w ramach podpisanej umowy o współpracy w zakresie nieodpłatnej dystrybucji gotowych artykułów spożywczych w ramach programu operacyjnego pomoc żywnościowa 2014-2020 europejskiego funduszu pomocy najbardziej potrzebującym (FEAD) można ubiegać się o nieodpłatną pomoc żywnościową.

 

Więcej…
 
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?
poniedziałek, 20 lipca 2015 10:41

 

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji.


Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 15