Działania środowiskowe - "Kolorowe wstążki" wizyta studyjna w WOJSŁAWICACH.
poniedziałek, 13 lipca 2015 13:42

 

Kolejny już etap realizacji wspieranego przez nasz OPS projektu "Kolorowe wstążki", który ma pobudzić mieszkańców do pracy na rzecz dobra wspólnego. Przypominamy, że naszym celem jest zmiana, upiększenie przestrzeni publicznej, by nasza miejscowość stała się piękna.
Za nami kolejna – przyjemna część projektu. W czwartek 9 lipca br. czterdzieści osiem osób z naszej miejscowości wzięło udział w wyjeździe studyjnym do arboretum w Wojsławicach. W tym cudownym ogrodzie podziwialiśmy mnogość pięknych roślin
i wspaniałych kompozycji kwiatowych. Wszystko po to, aby zobaczyć jak piękne rośliny mogą wpływać na przestrzeń publiczną, które z nich można wykorzystać przy nasadzeniach w naszej miejscowości. Zadanie trudne, bo wspaniałych widoków było mnóstwo. Główną atrakcją wyjazdu było „morze” kwitnących liliowców. Wszyscy wrócili zadowoleni – część ze wspaniałymi roślinami – gdyż zakupom trudno się oprzeć w takim miejscu.
Przypominamy, iż założeniem realizowanego projektu jest wspólne działanie mieszkańców, którzy dokonają nasadzeń zakupionych kolorowych krzewów i kwiatów wieloletnich, które bezpośrednio wpłyną na podniesienie estetyki wsi. Wyjazd natomiast miał być inspiracją do działań własnych mieszkańców.
Projekt realizowany dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków programu "Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce oraz gminy Stare Bogaczowice.

 

Więcej…
 
KOLOROWE WSTĄŻKI w szkole - Wyzwalanie społecznej energii z "Działaj lokalnie".
czwartek, 18 czerwca 2015 13:31

W ramach realizacji projektu "Kolorowe wstążki" (wspieranego przez nasz OPS) w środę 17 czerwca br. 53 uczniów V i VI klasy Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach wysłuchało pogadanki o roli roślin w życiu człowieka i w przestrzeni publicznej. Uczniowie zapoznali się z celami projektu, obejrzeli prezentację dotyczącą wyglądu - nasadzeń w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. Jako wzór dbałości i estetykę przedstawiono miejscowość Nowe Bogaczowice, która wyróżnia się na tle innych miejscowości naszej gminy estetyką zagospodarowania przestrzeni. Uczniowie wypracowali zasady dbania o rośliny. Chętni wzięli udział w konkursie plastycznym na znak graficzny "Opiekun zieleni" - powstało 19 projektów. Pogadankę przygotowała i przeprowadziła Pani Bogumiła Korzeniowska - nauczyciel w miejscowej szkole.

Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce.

 

Więcej…
 
Działania środowiskowe - "Kolorowe wstążki" w Starych Bogaczowicach.
środa, 17 czerwca 2015 12:40

Od końca maja do października 2015r. będziemy jako GOPS wspierać inicjatywę "Miłośników piękna" grupy nieformalnej skupionej przy naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach w projekcie "Kolorowe wstążki". Projekt nastawiony jest na współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Chcemy zmienić, upiększyć przestrzeń publiczną, aby nasza miejscowość stała się piękna. Dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków programu "Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce, i gminy Stare Bogaczowice.

 

Więcej…
 
Uwaga przez pół roku "Odlotowe czarownice" będą przebywać na terenie gminy.
wtorek, 16 czerwca 2015 16:15

Informujemy, że nasz Ośrodek w ramach działań środowiskowych wsparł projekt grupy nieformalnej, na który udało się uzyskać dofinansowanie ze środków programu "Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce.

 

Więcej…
 
Trwają intensywne szkolenia o charakterze zawodowym dla uczestników DOBRYCH PERSPEKTYW
czwartek, 07 sierpnia 2014 15:01

Od 8 lipca br trwa realizacja szkoleń zawodowych dla uczestników i uczestniczek projektu systemowego realizowanego w GOPS. Panowie zakończyli kurs "Kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym", panie mają za sobą kursy "Obsługa kas fiskalnych i terminali płatniczych" oraz "Profesjonalna obsługa klienta", a wspólnie ukończyli kurs z zakresu "Podnoszenia umiejętności życiowych".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 15