czwartek, 18 lipca 2013 12:34

Czas na krótki odpoczynek dla uczestniczek projektu systemowego 

Uczestniczki projektu systemowego Dobre Perspektywy intensywnie pracowały od 5 czerwca – zajęcia były realizowane, co drugi dzień – pozwoliło to zrealizować im ok. ¾ materiału – 110 godzin dydaktycznych. Za nimi zrealizowany kurs „podnoszenie umiejętności życiowych” tj. m.in. zachowanie się w trudnych sytuacjach, wypracowywanie poczucia własnej wartości, zarządzanie czasem oraz gospodarowanie budżetem domowym.

Więcej…
 
piątek, 07 czerwca 2013 15:42

Zdobywanie nowych umiejętności – szkolenia zawodowe w DOBRYCH PERSPEKTYWACH

Od 5 czerwca br rozpoczęliśmy realizację II etapu aktywnej integracji w naszym projekcie systemowym. Teraz przez prawie 4 miesiące uczestniczki będą zdobywać (i szlifować) nowe umiejętności o charakterze zawodowym. W bieżącej edycji zdobędą uprawnienia do wykonywania zawodu opiekuna/ki osoby starszej i/lub niepełnosprawnej wraz z podstawami języka niemieckiego. Przed uczestnikami ponad 170 godzin nauki. Przewidziane są zajęcia teoretyczne realizowane w GCES w Starych Bogaczowicach oraz praktyczne w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry Franciszkanki w Wałbrzychu. Przed uczestnikami także 14 godzin kursu podnoszącego umiejętności życiowe oraz egzaminy.

Więcej…
 
środa, 29 maja 2013 16:07

Pierwszy etap aktywnej integracji w projekcie Dobre Perspektywy zakończony

We wtorek 28 maja br uczestnicy DOBRYCH PERSPEKTYW projektu systemowego - realizowanego w ramach PO KL Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej – warsztatami psychologicznymi z asertywności zakończyli pierwszą część aktywnej integracji.

Więcej…
 
piątek, 17 maja 2013 10:53

Wsparcie specjalistyczne dla uczestników projektu

Uczestnicy projektu systemowego korzystają ze wsparcia specjalistycznego. Po warsztatach z doradztwa zawodowego – gdzie grupa poznawała się, integrowała, określała swoje potrzeby i oczekiwania – rozpoczął się cykl spotkań indywidualnych z doradcą. Spotkania i warsztaty mają doprowadzić każdego uczestnika do stworzenia swojego Indywidualnego Planu Rozwoju.

Więcej…
 
poniedziałek, 13 maja 2013 15:14

Komunikat dla oferentów na realizację usług szkoleniowych w projekcie systemowym.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach informuje, że w wyniku rozpatrzenia złożonych ofert programowo – cenowych – na Zapytanie o cenę z dnia 15.04.2013r. - na realizację usług szkoleniowych – opiekun osoby starszej i/lub niepełnosprawnej z językiem niemieckim oraz kurs podnoszenie umiejętności życiowych w realizowanym projekcie systemowym współfinansowanym z EFS w ramach PO KL DOBRE PERSPEKTYWY została wybrana firma:

  • Firma Szkoleniowo – Doradcza Anna Szywała S.C ul. Łukasińskiego 2/3; 58-100 Świdnica

Na ww zapytanie wpłynęły 2 oferty. Oferta wybrana posiadała niższą cenę oraz większą ilość oferowanych godzin szkoleniowych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 15