piątek, 13 września 2013 17:19

Egzamin!!! Czas na sprawdzenie zdobytej wiedzy w DOBRYCH PERSPEKTYWACH

Czas mija szybko – już szósty miesiąc trwają szkolenia, kursy i warsztaty w ramach aktywnej integracji w realizowanym projekcie systemowym Dobre Perspektywy. To VI edycja projektu naszego Ośrodka - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII. Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1.

Więcej…
 
środa, 28 sierpnia 2013 16:47

Praktyczne zajęcia w DPS

Beneficjenci naszego projektu po krótkiej przerwie powrócili do intensywnej nauki – tym bardziej, że nieuchronnie zbliża się koniec zajęć i egzamin. Aktulanie swoją zdobytą już wiedzę teoretyczną wykorzystują w praktyce. Od 21 sierpnia br rozpoczęły się zajęcia praktyczne (40 godzin zajęć – 5 dni w tygodniu) w Domu Pomocy Społecznej w Wałbrzychu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Więcej…
 
czwartek, 18 lipca 2013 12:34

Czas na krótki odpoczynek dla uczestniczek projektu systemowego 

Uczestniczki projektu systemowego Dobre Perspektywy intensywnie pracowały od 5 czerwca – zajęcia były realizowane, co drugi dzień – pozwoliło to zrealizować im ok. ¾ materiału – 110 godzin dydaktycznych. Za nimi zrealizowany kurs „podnoszenie umiejętności życiowych” tj. m.in. zachowanie się w trudnych sytuacjach, wypracowywanie poczucia własnej wartości, zarządzanie czasem oraz gospodarowanie budżetem domowym.

Więcej…
 
piątek, 07 czerwca 2013 15:42

Zdobywanie nowych umiejętności – szkolenia zawodowe w DOBRYCH PERSPEKTYWACH

Od 5 czerwca br rozpoczęliśmy realizację II etapu aktywnej integracji w naszym projekcie systemowym. Teraz przez prawie 4 miesiące uczestniczki będą zdobywać (i szlifować) nowe umiejętności o charakterze zawodowym. W bieżącej edycji zdobędą uprawnienia do wykonywania zawodu opiekuna/ki osoby starszej i/lub niepełnosprawnej wraz z podstawami języka niemieckiego. Przed uczestnikami ponad 170 godzin nauki. Przewidziane są zajęcia teoretyczne realizowane w GCES w Starych Bogaczowicach oraz praktyczne w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry Franciszkanki w Wałbrzychu. Przed uczestnikami także 14 godzin kursu podnoszącego umiejętności życiowe oraz egzaminy.

Więcej…
 
środa, 29 maja 2013 16:07

Pierwszy etap aktywnej integracji w projekcie Dobre Perspektywy zakończony

We wtorek 28 maja br uczestnicy DOBRYCH PERSPEKTYW projektu systemowego - realizowanego w ramach PO KL Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej – warsztatami psychologicznymi z asertywności zakończyli pierwszą część aktywnej integracji.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 16