tło panorama gminy stare bogaczowice
tło panorama gminy stare bogaczowice
tło panorama gminy stare bogaczowice

Ważne informacje

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z co najmniej trójką dzieci, zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej, rekreacyjnej, mogą skorzystać z rabatów na przejazdy komunikacją publiczną i kolejową, tańszych biletów wstępu do kin, muzeów, teatrów, parków narodowych.

Liczba instytucji i podmiotów, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Pełną listę będzie można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Komu przysługuje KDR?

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 roku życia lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Od 1 stycznia 2019 weszły w życie istotne zmiany dotyczące Karty Dużej Rodziny. To właśnie od początku nowego roku mogą starać się o nią wszyscy rodzicie, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Teraz ich wiek przestaje mieć znaczenie i nieistotne jest, ile lat mają dzieci w momencie wydania Karty Dużej Rodziny.

Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny można złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach przy ul. Głównej 132 (budynek Urzędu Gminy I piętro pok. 235 ) w godzinach pracy Ośrodka tj. poniedziałek, środa, czwartek od 7.30 do 15.30, wtorek od 7.30 do 17.00, piątek od. 7.30 do 14.00.

Ile zapłacisz?

Usługa jest bezpłatna.

Duplikat Karty kosztuje 9,40 zł.

Jeśli składasz wniosek tylko o Kartę mobilną (a masz już Kartę plastikową):

– zapłacisz 9,21 zł — jeśli wniosek o Kartę plastikową był złożony PO 1 stycznia 2018 roku,

– NIC nie płacisz — jeśli wniosek o Kartę plastikową był złożony PRZED 1 stycznia 2018 roku.

Skip to content