Działania środowiskowe – „Kolorowe wstążki” wizyta studyjna w WOJSŁAWICACH.

Kolejny już etap realizacji wspieranego przez nasz OPS projektu „Kolorowe wstążki”, który ma pobudzić mieszkańców do pracy na rzecz dobra wspólnego. Przypominamy, że naszym celem jest zmiana, upiększenie przestrzeni publicznej, by nasza miejscowość stała się piękna.
Za nami kolejna – przyjemna część projektu. W czwartek 9 lipca br. czterdzieści osiem osób z naszej miejscowości wzięło udział w wyjeździe studyjnym do arboretum w Wojsławicach. W tym cudownym ogrodzie podziwialiśmy mnogość pięknych roślin
i wspaniałych kompozycji kwiatowych. Wszystko po to, aby zobaczyć jak piękne rośliny mogą wpływać na przestrzeń publiczną, które z nich można wykorzystać przy nasadzeniach w naszej miejscowości. Zadanie trudne, bo wspaniałych widoków było mnóstwo. Główną atrakcją wyjazdu było „morze” kwitnących liliowców. Wszyscy wrócili zadowoleni – część ze wspaniałymi roślinami – gdyż zakupom trudno się oprzeć w takim miejscu.
Przypominamy, iż założeniem realizowanego projektu jest wspólne działanie mieszkańców, którzy dokonają nasadzeń zakupionych kolorowych krzewów i kwiatów wieloletnich, które bezpośrednio wpłyną na podniesienie estetyki wsi. Wyjazd natomiast miał być inspiracją do działań własnych mieszkańców.
Projekt realizowany dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków programu „Działaj Lokalnie”, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Stowarzyszenie „Granica” w Lubawce oraz gminy Stare Bogaczowice.

Galeria