Beata Kras – Koordynator UTW
Doświadczenie zawodowe:
Od 1999r. trener Biznesu „GRUPY KRAS”, którą współtworzy razem z bratem, trenerem biznesu, Krzysztofem Krasem i grupą trenerów współpracujących.
Oprócz
szkoleń i warsztatów realizuje również projekty
doradczo-szkoleniowe dla firm.
W ramach działań „GRUPY KRAS”
współorganizuje razem z „Sudecką Fabryką Przygody” Gry
Edukacyjne i Scenariuszowe (projekt GRAEDUKACJA), przygotowane
specjalnie na zlecenia firm, o charakterze edukacyjno-przygodowym
(m.in. „Tropem Złotego Pociągu, Ucieczka z Twierdzy Napoleońskiej
itp.)
Swoje doświadczenie i umiejętności wykorzystuję również prowadząc projekty MYSTERY SHOPPING („tajemniczy klient”), których celem jest zdiagnozowanie rzeczywistego poziomu obsługi klienta przez kadrę firmy, która zleca takie badanie.
Innym, bardzo często prowadzonym projektem jest realizacja Diagnozowania Problemów w firmach w ramach projektu ZDROWA FIRMA.
Jedną z niecodziennych form warsztatowych prowadzonych przez „GRUPĘ KRAS jest Teatr W.I.F.O (wiedzy, improwizacji, faktu, organizacji), w którym czynnie uczestniczy organizując i występując w nim, dzięki czemu realizuje się również jako „aktor-amator”.
Razem ze swoim Partnerem życiowym, Gracjanem, współtworzy firmę NATURALNIE RADOSNE, która oprócz prowadzenia warsztatów samorozwojowych dla firm i osób indywidualnych, zajmuje się naturalnym, zrównoważonym budownictwem (tworzenie kopuł Fullera oraz budowa domów kopułowych).
Od kilku lat współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku w Nowej Rudzie, Głuszycy, Bielawie i w Starych Bogaczowicach, prowadząc różne wykłady i warsztaty, a w Starych Bogaczowicach jest jednocześnie koordynatorem UTW.
Prywatnie jest osobą pełną energii i optymizmu. Jej motto życiowe to: „wspierać rozwój każdej napotkanej osoby”. Pasją jest śpiewanie w zespole rockowo -bluesowym, chodzenie po górach, bliższe i dalsze podróże, czytanie książek. Kocha również zwierzęta i uważa, że mają one takie same równe prawa jak ludzie do godnego życia na Ziemi.
Zainteresowania to głównie psychologia w biznesie i w życiu, komunikacja interpersonalna, tematy związane z rozwojem osobistym, ekologia, fizyka kwantowa, muzyka, świadome zdrowie i odżywianie, pomoc zwierzętom.
Aneta Marciniuk
Doradca dietetyczny, trener personalny, instruktor tańca, fitness, Pilates, pasjonatka zdrowego i aktywnego stylu życia. Ukończyła Żywienie Człowieka na UW i Wychowanie Fizyczne na AWF we Wrocławiu. Prowadzę poradnictwo dietetyczne Aktywny Talerz i Szkołę Narciarską Fun. Uwielbiam pracę z ludźmi, z którymi mogę dzielić się pozytywną energią.
Krystyna Swoboda
Urodziła się w Jeleniej Górze i tam ukończyła PSM I i II st. im. Stanisława Moniuszki w zakresie gry na fortepianie. Studia magisterskie ukończyła w roku 1985 w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji i Dyrygentury. Studia Podyplomowe Zarządzania Placówkami Kulturalnymi i Oświatowymi ukończyła w tamtejszej Akademii w roku 2000. Od 2005 regularnie uczestniczy w pracach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie egzaminu maturalnego z historii muzyki.
Swoje zainteresowania muzyczne rozwija od czasów szkolnych prowadząc koncerty symfoniczne, kameralne i recitale w Jeleniej Górze i innych miastach Dolnego Śląska ( m. in. podczas Dni Muzyki Kameralnej i Organowej ).
Od roku 1984 mieszka i pracuje w Wałbrzychu w Zespole Szkół Muzycznych oraz Filharmonii Sudeckiej, gdzie opracowuje programy repertuarowe kolejnych koncertów, prowadzi prelekcje na audycjach szkolnych i przedszkolnych oraz ubarwia koncerty symfoniczne opowieściami o muzyce. W latach 1998 – 99 prowadziła audycję muzyczną „Klasyka według SONY” w Radio Wałbrzych.
Zapowiadała tak znaczące koncerty, jak kolejne jubileusze Filharmonii Sudeckiej, wielokrotnie była zapraszana również do prowadzenia koncertów kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju czy Festiwalu Zespołów Kameralnych w Polanicy Zdroju.
Swoją pasję do muzyki przekazuje szerokiemu gronu słuchaczy – od dzieci do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Stale współpracuje z regionalnymi i lokalnymi mediami.
Krzysztof Wieczorek
Miłośnik zabytków Dolnego Śląska, członek nieformalnego stowarzyszenia Odnowicieli (rodzin zajmujących się ratowaniem i renowacją dworów renesansowych na Śląsku), właściciel pałacu w Strudze, współautor książki i komiksu o bitwie ułanów Legii Polsko-Włoskiej z wojskami pruskimi z 1807 roku. Współzałożyciel Fundacji Pałac Struga.
Magdalena Woch
Tłumaczka języka niemieckiego, nauczyciel akademicki, obecnie kierownik Działu Turystyki i Kultury Zamku Książ w Wałbrzychu Sp. z o.o., aktywnie zajmuje się gromadzeniem dokumentów archiwalnych na temat regionu i Zamku Książ, współtwórczyni lekcji zamkowych, współautorka wystawy pt. „Sekrety z zamkowej szuflady”, współorganizatorka wystawy „Metamorfozy Zamku Książ” – otwartej w lipcu 2015 we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu, i współkurator wystawy „Książ od kuchni. Zamek Książ w obiektywie Louisa Hardouina” – otwartej w lutym 2017, współautorka publikacji na temat historii regionu i zamku Książ, m.in. „Ocalić od zapomnienia”, „Zamek Książ – Fascynujące dziś i wczoraj”, „Książańskie fascynacje. Cztery odsłony zamku”, koordynator merytoryczny i uczestnik programów dokumentalnych i filmów na temat historii Zamku Książ i regionu, m.in. „Księżna Daisy – wspomnienie minionego czasu”, „Riese – tajemnice wykute w skale”, uczestnik programów w TVP Historia, opiekun merytoryczny publikacji dotyczących zamku Książ i rodu von Hochberg, m.in. „Lepiej przemilczeć” Daisy von Pless (polskiego tłumaczenia II tomu pamiętników Księżnej Daisy), współorganizatorka konferencji naukowych, konsultant historyczny w projekcie Wałbrzyskiego Teatru Lalek i Aktora pt. „Bolko Świdnicki: Mały wielki książę” (premiera: listopad 2018).