Rusza POPŻ 2014-2020 Podprogram 2017

 

Jak skorzystać ze wsparcia Programu?

Osoby, których dochód nie przekracza określonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kryterium (1286,00 zł dla osoby samotnej, 1028,00 zł na osobę w rodzinie) mogą uzyskać skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej w ośrodku pomocy społecznej właściwym dla ich miejsca zamieszkania.

Czas trwania: sierpień 2017 – czerwiec 2018

Dostawy z Banku Żywności we Wrocławiu rozpoczną się od września 2016r. i potrwają do końca czerwca 2018 (marca 2018 – w przypadku sera). Dystrybucja z magazynu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach przy ul. Głównej 150b ( magazyn przy Straży Pożarnej) odbywać się będą najprawdopodobniej raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące – w zależności od częstotliwości dostaw towaru z BŻ

Dostępne w Podprogramie artykuły spożywcze:

19 produktów – artykuły skrobiowe (makaron jajeczny, makron kukurydziany, kasza gryczana, ryż biały, herbatniki maślane), artykuły mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy), artykuły owocowe i warzywne (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, fasola biała, powidła śliwkowe, buraczki wiórki), artykuły mięsne (gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szynka wieprzowa, filet z makreli w oleju), cukier, olej rzepakowy.

Wszystkie osoby spełniające wyżej wymienione kryterium zapraszamy do udziału w programie.