Uwaga przez pół roku „Odlotowe czarownice” będą przebywać na terenie gminy.

Informujemy, że nasz Ośrodek w ramach działań środowiskowych wsparł projekt grupy nieformalnej, na który udało się uzyskać dofinansowanie ze środków programu „Działaj Lokalnie”, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie „Granica” w Lubawce.

Od maja do października br. będziemy obcować z „Odlotowymi Czarownicami” bo taki jest tytuł projektu, którego realizatorem i pomysłodawcą jest nasz Klub Integracji Społecznej w Strudze. W ramach projektu we wszystkich świetlicach na terenie naszej gminy zrealizowane zostaną profesjonalne warsztaty malarskie dla ok. 40 dzieci, odbędą się 2 plenery malarskie, w tym jeden wyjazdowy do Zamku Świny – już 27 czerwca 2015r. gdzie we wspaniałej scenerii starego zamczyska wsłuchamy wykładu pt. „Czarownica – fakty, mity, historia”. Tematem wszystkich prac malarskich będą oczywiście czarownice, czarownice zjawią się także w Pałacu w Strudze 2 października 2015r. by obejrzeć wystawę prac malarskich oraz fotografii z przebiegu projektu. Pobyt Czarownic w Pałacu w Strudze pewnie przyniesie wiele innych atrakcji….. Już dziś zapraszamy wszystkich ciekawych na tą imprezę.

Projekt jest ofertą na ciekawe spędzenie czasu przez dzieci i młodzież, umożliwi im rozwijanie umiejętności malarskich, organizatorskich oraz pobudzi kreatywność – gdyż tego wymagać będzie od nich impreza podsumowująca „Czarownice na zamku”. Zapraszamy śledźcie przebieg tego projektu – warto.