Postaw na rodzinę!

Miło nam poinformować, że Gmina Stare Bogaczowice po raz pierwszy jest uczestnikiem ogólnopolskiej kampanii: „Postaw na rodzinę!” Organizatorem akcji jest Krakowska Akademia Profilaktyki. Działania Lokalne będą odbywały się pod patronatem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Głównym przesłaniem przedsięwzięcia jest przekazywanie informacji o roli rodziny w profilaktyce oraz promowanie odpowiedniego rodzicielstwa. Kampania wykorzystuje jedną z najskuteczniejszych strategii profilaktycznych – Strategię Rozwijania Umiejętności Wychowawczych, zgodnie z rekomendacjami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nie od dziś wiadomo, że stawianie na rodzinę to najlepsza profilaktyka. Badania naukowe udowodniły, że inwestowanie w relacje rodzinne obniża ryzyko sięgania przez dzieci po alkohol, narkotyki czy dopalacze! Właśnie dlatego organizatorzy stworzyli tę kampanię i zapraszają do wspólnego działania.

Organizatorzy projektu „Postaw na rodzinę” przygotowali materiały edukacyjne, przekazujące istotne treści profilaktyczne. Stanowią one wyrazisty, prosty przekaz. Zawierają zdjęcia ukazujące sytuacje rodzinne, pogodne, pełne słońca i światła. W taki sposób organizatorzy chcą promować rodzinę i budowanie więzi rodzinnych. Materiały trafią do naszych mieszkańców m.in. podczas pikników, imprez, spotkań informacyjnych, zajęć edukacyjnych organizowanych pod hasłem kampanii na terenie Gminy. Ponadto wiele materiałów dystrybuowanych będzie za pośrednictwem szkół, oraz innych miejsc, do których mogą trafiać osoby potrzebujące wsparcia.

Mamy nadzieję, że udział w kampanii uświadomi rodzicom siłę ich wpływu na dziecko i nauczy doceniania zwykłych codziennych praktyk i gestów, które budują więź między rodzicami a dziećmi i uczą prawdziwego bycia ze sobą.