Czy można ćwiczyć pamięć

Czy można ćwiczyć pamięć w jeszcze inny sposób niż tylko wykonując ćwiczenia umysłowe? Czy ważna jest ilość komórek nerwowych czy bardziej ilość połączeń synaps w mózgu?

Na te i wiele innych pytań Słuchacze UTW otrzymali odpowiedź podczas wykładu pt. „Trening mózgu seniora” i praktycznych ćwiczeń prowadzonych w dniu 29 listopada przez Filipa Żurakowskiego, który był naszym gościem. Filip Żurakowski jest   trenerem biznesu i rozwoju osobistego i prowadzi wykłady dla firm oraz między innymi na Uniwersytetach Trzeciego Wieku itp. Jest również autorem wielu książek.

Podczas naszego spotkania, Studenci dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat pracy mózgu, czasami zaskakujących. Z ciekawością słuchali o tym, że oprócz ćwiczeń umysłowych, najlepszym treningiem dla mózgu jest RUCH I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA, jak również granie na instrumentach, śmiech…czy żonglowanie piłeczkami.

Spotkanie nie ograniczyło się tylko do wysłuchania wykładu… Ponieważ nie ma lepszej metody na zweryfikowanie zdobytych informacji niż osobiste doświadczenie, Studenci mieli okazję nauczyć się żonglowania, specjalnej metod chodzenia wydłużonym krokiem, oraz podstawowych ćwiczeń z cyklu rytuałów tybetańskich. Mogli też posłuchać fragmentów utworów muzyki klasycznej na skrzypcach, wykonywanych przez Filipa Żurakowskiego.