Rok akademicki 2017/2018 obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

Oprócz stałych zajęć z języka niemieckiego, sztuki pamiętania, biblioterapii i teatru, historii sztuki, gimnastyki, rękodzieła oraz akademii zdrowia, studenci UTW mieli okazję uczestniczyć w bardzo różnych, specjalnie dla nich zorganizowanych przedsięwzięciach.

Odwiedzili między innymi ZOO i Afrykarium we Wrocławiu, które zachwyciło ich bogactwem podwodnego świata, jak również Muzeum Narodowe we Wrocławiu, z niesamowitymi dziełami sztuki.

W ich pamięci zachował się również wrocławski spektakl teatralny, będący zwieńczeniem pobytu we Wrocławiu.

Wiele ciekawych rzeczy działo się również w siedzibie UTW w Starych Bogaczowicach, czyli w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym.

Słuchacze gościli ciekawych wykładowców – między innymi Panią Bogumiłę Stęszewską, artystkę – malarkę, która zdradziła im tajemnice kunsztu malarskiego, jak również Pana Wojciecha Gęgotka, który w niesamowicie ciekawy sposób poprowadził praktyczne zajęcia z muzyki, a właściwie z „obsługi” nietypowych instrumentów z różnych części świata.

Były też wykłady z psychologii na temat sensu życia w dojrzałym wieku, jak również bardzo praktyczne zajęcia ze zdrowego odżywiania, podczas których słuchacze uczyli się przyrządzać bardzo zdrowe i smaczne posiłki.

Nie obyło się też bez tańców – zorganizowany został Bal Przebierańców z wyborami Króla i Królowej Balu, jak również Tłusty Czwartek, podczas którego mniej było tańców a więcej degustowania pączków.

Studenci UTW brali również udział w Gminnym Dyktandzie oraz w Wigilii zorganizowanej przez naszą Patronacką Uczelnię – Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu.

Przygotowali również bardzo ciekawe spektakle, w których sami wystąpili, będące wynikiem zajęć teatralnych prowadzonych na UTW w ramach biblioterapii.

Serdecznie zachęcamy do do obejrzenia relacji zdjęciowej z wybranych wydarzeń w roku 2017/2018.

Galeria – Bal przebierańców

Galeria – Bogusia Stęszewska – artysta malarz

Galeria – Gminne dyktando

Galeria – Spektakl teatralny

Galeria – Sztuka pamiętania

Galeria – Tłusty Czwartek

Galeria – Wigilia na Uczelni PWSZiP

Galeria – Wojtek Gęgotek instrumenty muzyczne

Galeria – Wycieczka do Afrykarium i ZOO Wrocław

Galeria – p. Paulina psycholog

Galeria – Zdrowe odżywianie, praktyczne warsztaty

Galeria – zakończenie roku akademickiego 2017/18