spektakl – „Życie nie tylko po to jest, by brać..”

„Życie nie tylko po to jest, by brać..” – taki tytuł miał spektakl przygotowany przez Grupę Teatralną UTW Stare Bogaczowice, zaprezentowany na zajęciach kończących I semestr roku akademickiego 2019/2020, w dniu 6 lutego br.

To było niecodzienne, pełne zadumy i nostalgii ale jednocześnie radości, nadziei i życia spotkanie z poezją oraz innymi rodzajami twórczości znanych polskich twórców. Wysłuchaliśmy wierszy i piosenek o sensie życia, zachwycie nad rzeczywistością i najważniejszych wartościach człowieka. Bo niby na co dzień wiemy, co dla nas w życiu jest najważniejsze, ale często w wyniku pospiechu tracimy z oczu to, co powinno być treścią naszego życia. Dlatego tak ważne jest zatrzymanie się na chwilę, rozejrzenie się wokół i zagłębienie się w siebie. Ten spektakl wszystkim to uzmysłowił, i co więcej – umożliwił zatrzymanie się w „Tu i Teraz”.

Nastrój i atmosfera spokoju, relaksu i pozytywnej zadumy towarzyszył zarówno aktorom jak i widzom przez cały czas trwania spektaklu. Wszyscy daliśmy się ponieść słowom i muzyce, która poruszyła nasze serca i wywoływała wzruszenie. Blask świec na sali i księżycowa noc dodatkowo kreowały cudowną atmosferę, powodując, że po zakończeniu spektaklu widzowie nie chcieli wychodzić z sali. Dopełnieniem spotkania było wspólne odśpiewanie piosenki Edyty Gepert „Och, życie, kocham cię nad życie”.

Tym akcentem zakończyliśmy spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy i jednocześnie gratulujemy naszym Aktorom i Pani Małgorzacie Leszczyńskiej, która jest wykładowcą biblioterapii i zajęć teatralnych i jednocześnie autorem scenariusza.