Uniwersytecka Wigilia’ 2018 – UTW w Starych Bogaczowicach.

W dniu 20 grudnia studenci UTW mieli okazji uczestniczyć w świątecznym spotkaniu Wigilijnym, zorganizowanym w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach.

 

Uniwersytecka Wigilia jest wydarzeniem, na które z wielką przyjemnością czekamy już od listopada, bowiem jest to zawsze wydarzenie szczególne. Tak też było i w tym roku i mimo że nie było śniegu
to i tak panowała wspaniała, świąteczna  atmosfera, stworzona przez wszystkich uczestników.

 

Podczas tego spotkania nie tylko biesiadowaliśmy i wesoło spędzaliśmy czas przy wigilijnym stole ale też z wielki zaciekawieniem wysłuchaliśmy wykładu Filipa Żurakowskiego , który już po raz drugi był naszym Gościem.  Fantastycznie opowiedział nam o zdrowych zasadach życia w dojrzałym wieku.

 

Po wykładzie były świąteczne życzenia a potem z wielkim apetytem rozpoczęliśmy kolację wigilijną. W menu zagościły tradycyjne uszka z barszczem, śledzie, różne sałatki, bakalie, owoce i słodycze…
Z naszych obliczeń wynika, że tradycji stało się za dość i było 12 potraw J

 

Przedstawiona została również prezentacja na temat zwyczajów świątecznych, nie tylko w Polsce ale również w innych krajach i były to bardzo ciekawe informacje. Na bazie tej prezentacji został też przeprowadzony quiz wiedzy a najbardziej uważni słuchacze otrzymali upominki.  W tle towarzyszyły nam kolędy.

 

To było bardzo miłe, świąteczne spotkanie, które wszystkich wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt.

Galeria