Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach, staraniem  Urzędu Gminy rozpoczął działanie w 2012 roku i nieprzerwanie kontynuuje  działalność po dziś dzień.  Oprócz wsparcia ze strony Urzędu, cieszymy się również z tego, że Patronat nad naszym Uniwersytetem objęła WWSPiZ w Wałbrzychu.

Głównym założeniem jest rozbudzanie  wśród Seniorów świadomości  na wielu płaszczyznach  oraz edukacja i aktywizacja, poprzez organizowanie różnorodnych  warsztatów, wykładów , wycieczek i innych działań  mających na celu inspirowanie do samorozwoju i dostarczanie ku temu praktycznych narzędzi. Niebagatelną rolę odgrywa również integracja i budowanie pozytywnych relacji wśród seniorów uczestniczących
w zajęciach, jak również wymiana doświadczeń . Dzięki działaniom Uniwersytetu Seniorzy mogą osobiście przekonać się, że wiek 60 + nie zamyka drogi do pełnej aktywności
i radosnego, twórczego życia.  Często, wbrew stereotypom pokazujemy, że dobre, dojrzałe życie  może być  cudowne, pełne radości i harmonii.

Od początku istnienia Uniwersytetu stawiamy na różnorodność zajęć, tak, aby każdy Senior znalazł dla siebie to, co go najbardziej interesuje. Mamy więc stałe, cykliczne, cotygodniowe zajęcia z takich tematów jak: zdrowie i zdrowe odżywianie, biblioterapia, teatr, historia sztuki, rękodzieło, język niemiecki i gimnastyka. Z przyjemnością zapraszamy do siebie też innych wykładowców, którzy z chęcią dzielą się z nami podczas wykładów i innych zajęć swoimi pasjami. Gościliśmy już wielu wykładowców, którzy prezentowali nam między innymi takie tematy jak: muzyka świata, malarstwo i rysunek, wykłady na temat nawyków, asertywności, sztuki pamiętania, spotkania z dietetykiem itp.  Organizowaliśmy też wiele wycieczek i wyjazdów, między innymi do teatru, zoo, muzeum,  zwiedziliśmy ciekawe wystawy. Lubimy też dobrze się bawić, więc organizowaliśmy również na przykład Bal Przebierańców.  Wszystkie te spotkania, wyjazdy i wycieczki  wniosły wiele pozytywnych emocji. Te dobre emocje staramy się pokazywać też innym Seniorom, którzy nie uczestniczą jeszcze w zajęciach Uniwersytetu, aby zachęcić ich do aktywności i wstąpienia w szeregi Studentów.

W najbliższej przyszłości planujemy również spotkania i wykłady między innymi z tematyki śmiechoterapii, pierwszej pomocy, wykłady lekarzy –specjalistów (kardiolog, neurolog), edukacji regionalnej itp. Bardzo aktywnie uczestniczymy też w licznych wydarzeniach organizowanych przez Urząd Gminy oraz Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach.

Jeśli jesteś osobą po aktywności zawodowej, dysponujesz wolnym jednym dniem
w tygodniu, masz otwartą na nowości duszę, chcesz się rozwijać, poznać nowe miejsca
i nowych ludzi – przyjdź … zapisz się na zajęcia ! Zapisy trwają przez cały rok akademicki, więc można w dowolnej chwili dołączyć do nas ! Czekamy właśnie na Ciebie!

Możesz zapisać się bezpośrednio w Ośrodku pomocy społecznej lub w „Centrum”
(w bibliotece).

Kontakt: e-mail: utw@gops-starebogaczowice.com.pl

Tel. 74 8452 730  – GOPS; Tel. 536 228 789 – Koordynator UTW

Zapraszamy !

Pliki do pobrania:

Rozkład zajęć.pdf

Wykładowcy.pdf