Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019

 

Działający od lutego 2012 roku Uniwersytet III Wieku w Starych Bogaczowicach właśnie rozpoczął kolejny rok działalności.


Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 odbyła się  4 października 2018 roku
w gościnnych progach Centrum Biblioteczno –Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.  Tradycyjnie już w uroczystości udział wzięli Studenci Uniwersytetu, którzy licznie przybyli na tę ważną dla nich uroczystość.  Bardzo się cieszymy, że po raz kolejnych zaszczycili nas swoją obecnością również: Wójt Gminy Mirosław Lech oraz z-ca Wójta Gminy Pan Bogdan Stochaj, którzy, jak co roku, zaprezentowali bardzo inspirujące i motywujące przemowy. W tym roku gościliśmy jeszcze jednego szczególnego Gościa – Pana Romana Szełemeja, który w bardzo ciekawy i zajmujący sposób opowiadał o zdrowiu w wieku senioralnym. Zwieńczeniem spotkania był wykład Pani Weroniki Socha pt.  „Cztery pory roku w życiu człowieka”.

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych był czas na poczęstunek i rozmowy towarzyskie a także na wstępne omówienie pomysłów i nowości na ten rok.

Seniorzy, którzy chcieliby dołączyć do grona słuchaczy mają taką możliwość przez cały rok akademicki. Zajęcia, podobnie jak w latach ubiegłych, odbywać się będą w czwartki w siedzibie Centrum.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy GOPS od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod numerem telefonu 74 8452-730 lub można je uzyskać osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub w trakcie zajęć w Centrum.