wycieczka do Explora-Parku w Wałbrzychu i do restauracji „Złota Stacja”

Druga nasza wycieczka podczas ferii odbyła się 20 lutego. Tym razem naszym celem na mapie był Explora-Park Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu.

Jest to miejsce wystaw edukacyjnych przygotowanych przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Jak czytamy w katalogu, „głównym przesłaniem tych wystaw jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do interaktywnej edukacji. Tutaj każdy może badać, dociekać, poszukiwać i odkrywać(…) Explora-Park to niekonwencjonalna metoda poznawania świata.”

Jak się okazuje, nie tylko dzieci bawią się świetnie w tym miejscu, bowiem Explora-Park ma w swojej ofercie przygotowane specjalne animacje dla dzieci nieco starszych, czyli dla Seniorów.

Skwapliwie z tego skorzystaliśmy i z przyjemnością stwierdzamy, że bawiliśmy się wyśmienicie. Mieliśmy do dyspozycji dwie sale wystawowe i dwie sale dydaktyczne, więc każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. A było w czym wybierać: ponad 120 interaktywnych zabawek, gier logicznych, modeli i programów multimedialnych. Działaliśmy indywidualnie i grupowo, a było przy tym mnóstwo śmiechu, zabawy i…myślenia. Zdecydowanie wzrosły nasze umiejętności logiczne, pamięciowe i ruchowe.

Na zakończenie pobytu otrzymaliśmy w prezencie katalogi, zakładki i pocztówki oraz słowa pochwały za dobre zorganizowanie jako grupa UTW. Z pewnością jeszcze nie raz zawitamy do Explora-Park, tym razem już indywidualnie, ze swoimi wnukami i wnuczkami.

Po wizycie w Explora-Park udaliśmy się do restauracji „Złota Stacja”, gdzie czekał na nas zarezerwowany specjalny „przedział”. Postanowiliśmy bowiem nieco inaczej świętować Tłusty Czwartek – nie z pączkami lecz z pysznościami „Złotej Stacji”. To była cudowna, kulinarna podróż, tak miła, że nie chciało się jej kończyć, lecz cóż, w końcu i my dotarliśmy do końcowej stacji…