Wystawa prac Magdaleny Abakanowicz pt.” „Obecność, istota, tożsamość”,

Wystawa prac Magdaleny Abakanowicz pt.” „Obecność, istota, tożsamość”


W dniu 21 listopada 2018 roku Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z okazji Dnia Seniora
i w ramach zajęć z historii sztuki, zorganizowali wycieczkę na wystawę prac Magdaleny Abakanowicz pt.” „Obecność, istota, tożsamość”
, która została przygotowana przez Centrum Nauki
i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Fundacja All That Art! z siedzibą we Wrocławiu. Wystawa  stanowi drugą wystawę retrospektywną zmarłej artystki opracowaną przez kuratorkę Marię Rus Bojan.

To było bardzo ciekawe spotkanie ze sztuką i wspaniałymi rzeźbami Magdaleny Abakanowicz , które można było podziwiać z tak bliska. Na wystawie pokazane były rzeźby z okresu od początku lat
70-tych  XX wieku do końca pierwszej dekady XXI wieku, a dodatkowo Słuchacze UTW podziwiali ekspozycję unikalnych dzieł monumentalnych artystki pokazanych na wolnym powietrzu.

Przewodnik oprowadzający po wystawie, jak również Pani Małgosia Stączek, wykładowca z historii sztuki na UTW bardzo ciekawie opowiadali o artystce, dzięki czemu Studenci dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o artystce jak i o jej twórczości.   Po zakończeniu zwiedzania, z wielką przyjemnością Studenci odpoczywali i dzielili się wrażeniami  przy aromatycznej kawie i herbacie
w kawiarni Sztygarówka.

To było bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne.

Dziękujemy Gminie Stare Bogaczowice za sponsoring busa który bezpiecznie woził Seniorów.