Festyn rodzinny w Strudze

1 czerwca 2015 r. nauczyciele, Rada Rodziców , Rada Sołecka w Strudze pod patronatem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Starych Bogaczowicach zorganizowali na boisku przy szkole*Rodzinny Festyn* pod nazwą „*Dzień dziecka”*. Był on doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji dzieci, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Strugi i Lubomina. Celem tej imprezy było także pokazanie możliwości miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych, zacieśniania więzi rodzinnych oraz wspólnej zabawy bez używek. Uff, ileż było atrakcji!!! Żeby wziąć udział w licznych zabawach i móc spróbować wszystkich smakołyków, z pewnością trzy godziny trwania imprezy to zbyt mało.

W ramach festynu rozdawaliśmy ulotki edukacyjne dla dzieci i rodziców propagujące zdrowy tryb życia oraz prorodzinny sposób spędzania wolnego czasu. Zamierzeniem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych była promocja wartości oraz wspieranie i umacnianie więzi między najbliższymi.

Festyn rozpoczął się od przedstawienia „*Rodzice – dzieciom*”, w którym zostały zaprezentowane najbardziej znane bajki. Goście oraz dzieci mieli również możliwość zaobserwowania pedagogów i rodziców oraz miejscowego księdza Zbigniewa Bartosiewicza w innej roli – wspaniałych, twórczych aktorów. Nasze dzieci wystąpiły w ciekawym, muzycznym  przedstawieniu dla swoich bliskich.

Dodatkową atrakcją dla uczestników imprezy był pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Gostkowa. Dzieci mogły dokładnie zobaczyć wnętrze wozu strażackiego oraz poznać pracę strażaka w praktyce. Wiele zachwytu wzbudziła jazda konna, którą zaoferowali rodzice jednej z uczennic. Wszyscy Ci, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności i zdolności, mogli wziąć udział w rodzinnych rozgrywkach sportowych – chętnych do udziału w pojedynkach nie brakowało. Oprócz atrakcji sportowych i artystycznych można było odpocząć w kawiarence, w której serwowano pyszności zaś ci, którzy nie jedli obiadu, mogli skosztować pyszności z grilla. Wielki festyn rodzinny spełnił oczekiwania zarówno organizatorów,  jak i uczestników – dopisała nam pogoda i humory. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Galeria