Młodzież z Gminy Stare Bogaczowice „twórczo przeciw hejtowi”

Młodzież z Gminy Stare Bogaczowice „twórczo przeciw hejtowi

 

W piątek 17 listopada o godzinie 16.00 w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Starych Bogaczowicach odbyło się zakończenie projektu „Gminna młodzież twórczo przeciw hejtowi” zrealizowanego w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Projekt realizowany był przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne i Szkołę Podstawową w Starych Bogaczowicach i skierowany był do młodzieży szkolnej z klas IV-VI szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Młodzież spotkała się z psychologiem i funkcjonariuszem policji, którzy w ramach warsztatów uświadomili odbiorców projektu o emocjonalnych i prawnych skutkach doznawania i stosowania hejtu. Kolejnym etapem było zrekrutowanie grupy 10 uczniów, którzy mieli wyjechać na 2-dniowe warsztaty ze scenarzystą i kamerzystą. Podczas pobytu w uroczej agroturystyce w Jedlinie Zdrój nasza zdolna młodzież pod czujnym okiem specjalistów stworzyła scenariusz, a następnie brała udział w realizacji filmu. W rezultacie ich działań powstał film, który ma być wykorzystywany do działań profilaktycznych.

 

 

 

Podczas zakończenia – podsumowania uczestnicy warsztatów, ich bliscy i zaproszeni goście mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć film, który wywarł na nich duże wrażenie. Film zostanie wysłany do lokalnych szkół podstawowych jako kampania profilaktyczna z zakresu przeciwdziałania hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć film „Gminna młodzież twórczo przeciw hejtowi”, który umieszczamy poniżej oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Stare Bogaczowice.

Serdecznie dziękujemy naszej zdolnej i twórczej młodzieży oraz wszystkim specjalistom, którzy zaangażowali się w nasz projekt.

 

Link do filmu —> TUTAJ

 

GALERIA

 

{gallery}2017/Mlodziez-hejt{/gallery}