Nasze „Wakacje z przygodą” – półkolonie w GCES dobiegają końca.

W zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminne Centrum Edukacyjno-Społeczne uczestniczyło łącznie 40 osób z terenu naszej gminy. Dzięki darowiźnie Telewizji Polskiej S.A. w ramach akcji „Reklama dzieciom” dzieci miały możliwość aktywnie i ciekawie spędzić tę część wakacji.

Uczestnicy półkolonii byli m.in. we wrocławskim ZOO, zwiedzali Kompleks Pałacowo-Parkowy w Jedlince, próbowali swoich sił w Parku Linowym i na Torze Saneczkowym, byli tajnymi agentami wywiadu w czasie zwiedzania kamiennogórskich podziemi Projektu „Arado”. W Muzeum Tkactwa międlili słomę lnianą i odziarniali len.Wyjeżdżali również na kryty basen w Świebodzicach oraz do kina w Galerii „Victoria”. Intensywnie trenowali także kroki taneczne pod fachowym okiem profesjonalnej instruktorki tańca. Wszystkie ciekawie spędzone chwile dzieci dokumentowały w kronice półkolonii, drukując zdjęcia i dodając własne komentarze.
Podsumowaniem całości projektu będzie festyn rodzinny „Pożegnanie lata” w dniu 25.08.2012r., na który zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami ( nie tylko uczestników półkolonii). W programie festynu m.in.
    • gry i zabawy rodzinne
    • prezentacja wokalno-taneczna uczestników półkolonii
    • przedstawienie marionetkowe Objazdowego Teatru Lalki pt. ” O Stasiu i torebeczce”
    • wystawa fotograficzna z przebiegu półkolonii
    • rozstrzygnięcie konkursu „Pamiątka z wakacji”

Czekamy na wszystkich 25 sierpnia 2012r. – muszla koncertowa przy zespole szkół.

{gallery}wakacje-z-przygoda-dobiegajakonca{/gallery}

Galeria