Wystawa prac plastycznych w KIS

Wystawa prac plastycznych w KIS

W dniu 28 czerwca 2010 roku o godzinie 12.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Bogaczowicach odbyła się wystawa prac plastycznych pt: „Wędrówka przez sztukę” prezentująca dorobek artystyczny młodych artystów z Klubu Integracji Społecznej w Strudze.

Uczestnicy KISu rozpoczęli swoją przygodę ze sztuką w 2008 roku podczas pierwszych warsztatów plastycznych prowadzonych przez znakomitego plastyka – Panią Małgorzatę Stączek. Jej wielka pasja i miłość do sztuki zachęciła młodzież ze Strugi do podjęcia nowego wyzwania, i zaowocowała ujawnieniem się wielu talentów.

Młodzież zakosztowała różnorodnych stylów i technik plastycznych, powstały między innymi: obrazy wykonane w technice farb akrylowych i olejnych, mozaiki, prace przestrzenne w technice plecionki, wariacje malowane na szkle i porcelanie itd. Uczestnicy zajęć plastycznych brali udział nie tylko w zajęciach stacjonarnych, ale również w wyjazdowych plenerach malarskich – na Zamku Grodno i Zamku Czocha. Chociaż zajęcia te miały konwencję wyjazdów weekendowych, to były dla Naszych młodych artystów czasem wytężonej pracy, której uwieńczeniem są prezentowane podczas wystawy obrazy.

Wszystkie osoby zainteresowane obejrzeniem obrazów wykonanych przez młodzież ze Strugi informujemy, że pomimo iż wystawa w Gminnej Bibliotece Publicznej już się zakończyła, to obrazy są wyeksponowane na I piętrze holu Urzędu Gminy w Starych Bogaczowicach, gdzie pozostaną aż do września bieżącego roku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

{gallery}wystawa-kis{/gallery}