Zajęcia integracyjno – edukacyjne. Sosnówka

3 i 4 września 2011r. uczestnicy projektu Dobre Perspektywy wraz ze swoimi rodzinami (łącznie 21 osób: 5 kobiet, 5 mężczyzn i 11 dzieci) pod czujnym okiem opiekuna spędzili w – edukacyjne cudownym krajobrazowo miejscu w Chacie Sosnówka w Karkonoszach. W ramach działań środowiskowych zostały tam zorganizowane zajęcia integracyjno – edukacyjne, które miały za zadanie całkowite zintegrowanie rodzin uczestniczących w projekcie, umożliwienie im wykorzystania wiedzy i nabytych umiejętności w praktyce.

 

Wczesnym rankiem w sobotę wyruszyli zorganizowanym transportem ze swoich domów by o 10.00 zakwaterować się w rodzinnych pokojach w pensjonacie. W pierwszy dzień upłynął im na prowadzonych zajęciach – grach i zabawach – integracyjnych, których inicjatorami byli uczestnicy projektu. Były pląsy w kole, zabawy na orientację, byli przebrani Indianie, okrzyki indiańskie oraz budowa totemów. Uczestnicy musieli się wykazać pomysłowością i inwencją twórczą i artystyczną. Wszyscy wspaniale sobie radzili przy realizacji zadań, a przy tym było dużo śmiechu i zabawy. Pracowity dzień zakończył się wspaniałym ogniskiem. W drugim dniu po śniadaniu grupa po zaprowiantowaniu się wyruszyła na wycieczkę do kaplicy św. Anny. Wyprawa była nie łatwa – zwłaszcza dla najmłodszych uczestników, ale wszystkim udało się dotrzeć w dobrych humorach na szczyt i wszyscy zostali zdobywcami. Zbywcami: wiedzy, nowych umiejętności, nowych znajomości może przyjaźni(?). Tak oto przed uczestnikami otworzyliśmy dobre perspektywy….

Wieczorem wszyscy powrócili do swoich domów. Przed uczestnikami projektu jeszcze spotkania z psychologiem grupowe i indywidualne. Następnie będą czekać już tylko na swoje certyfikaty i możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności i wiedzy w codziennym życiu. Powodzenia.

A tak bawili się w Sosnówce.

Galeria